Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Табір СУМ готує майбутніх лідерів

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

Табір СУМ готує майбутніх лідерів
Виховно-вишкільний табір СУМ із українським рок-гуртом Lama

Виховно-вишкільний табір СУМ із українським рок-гуртом Lama

«Народ мій є. Народ мій завжди буде». Цими словами великого українського поета Василя Симоненка виховно-вишкільний табір Спілки української молоді (СУМ) відзначив закінчення двотижневих пригод і початок подорожі великої кількості випускників у громаді лідерів.
Щороку табір збирається в сумівській оселі в місті Елленвілі (штат Нью-Йорк). Мета табору — виховати членів СУМ та учнів середніх шкіл лідерами та вчителями українського суспільства. Впродовж двох тижнів — з 28 червня по 11 липня ц. р. — члени табору відвідували лекції, що проводилися відомими виховниками СУМ і брали участь у тренінгах із лідерства та тімбілдінґу.
Навчаючись під керівництвом коменданта Христини Кобилецької та головного виховника Дмитра Ленчука, учасники табору заохочувалися розвагами. Головним проектом табору була експериментальна «Таборова управа», що складалася з тих, хто був у таборі третій рік поспіль, кількох, хто був удруге, а також новачків. Управа була відповідальною за організацію всіх заходів, в т. ч. ватри, балу-маскараду та збору коштів на гуманітарну допомогу українським військовим. Представники управи займали керуючі посади, відбираючи таборовиків-сумівців у комітети, що організовували всі головні заходи та проекти табору. Маючи наставників із команди табору, кожен член ради мав можливість експериментувати з процесом керівництва, за допомогою досвідчених професіоналів.
Результат цього проекту — вражаючий. Виховники підготували відео для підтримки українських військових, а також культурну програму на таборову ватру, але через безперервний дощ програму з жартами, віршами та піснями довелося перенести у приміщення.
Культурники, котрі складали одну з найбільших груп у таборі, розділилися на підкомітети для організації створення не лише символічного прапору табору та постановки традиційного народного танцю для фестивалю «Надія є!», але й для організації традиційного свята Івана Купала та балу-маскараду.
Ратники, чисельність котрих була не меншою ніж культурників, створили тематичну гру «Захоплення прапора», а також змінили дизайн брами табору. Ця група також допомогла й іншим проектам, в т. ч. збиранню вищезгаданої ватри, яку, на жаль, не вдалося запалити.
Міжнародники організували комітет для прийому запрошеного з України рок-гурту Lama, який виступав на фестивалі «Надія є!» та гостював у членів табору.
Суспільники організували змагання серед сумівців, котрі мали вирішити дві головні проблеми: як допомогти Україні з Америки й як утримувати територію табору в чистоті? Новаторські рішення цих проблем містили кілька способів збору пластикових пляшок, які пізніше відправили на переробку й обміняли на гроші. Зібрані кошти відправили українській гуманітарній організації «Вільні люди», що працює в Харкові та допомагає добровольчим батальйонам на сході України.
Табір «Герої України» ім. Алли Горської був створений для вшанування пам’яті та честі різних українських героїв кожного дня тижня, від Володимира Великого — до Алли Горської, Степана Бандери та героїв «Небесної сотні». Кожному дню була присвячена тема й урок із історії України. Вивчаючи минулі успіхи та невдачі, майбутні лідери СУМ та української діаспори будуть краще оснащені знаннями, коли зіткнуться з проблемами двох суспільств, що розвиваються, — американського й українського.
Таборовики ознайомилися не лише з оригінальною структурою табору, а й дізналися про велику кількість можливостей, які були унікальними тут. Після виступу голови Головної управи Організації оборони чотирьох свобід України на Святі героїв, Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, звернувся до сумівців із промовою. На окремих лекціях згадувалась історія Майдану та важливість постаті Степана Бандери у сучасній війні на сході України. Таборовики переглянули документальний фільм про українську капелу бандуристів Music of Survival, а також конференцію «питання-відповідь» із режисером Орестом Сушко, котрий отримав премію за цю стрічку. Таборовики також гостинно зустріли український рок-гурт Lama із їхнім гітом «З джерела» та відвідали конференцію «питання-відповідь», яка була винятковою для табору.
Виховно-вишкільний табір виступав не лише під час Свята героїв, а й на фестивалі «Надія є!» з трьома піснями та танцем. І останнє, але не менш важливе: на концертах DJ Stas і Lama усі таборовики сиділи в перших рядах.
Упродовж двох тижнів таборовики вчились як бути лідерами та вчителями не лише на звичайних уроках, а й отримували практичний досвід і скористались унікальними можливостями. Стало очевидно, що завдяки наполегливості та практиці ці сумівці зможуть стати не лише активними членами спілки, але й активними учасниками української діаспори. Зараз вже не виникає сумнівів, що це покоління українських американців готове стати до штурвала та діяти. Це — лише питання часу.

Дмитро Ленчук, Ольга Левченко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply