Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Заробітчан експлуатують на олімпійському будівництві

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Заробітчан експлуатують на олімпійському будівництві

Українських заробітчан і інших робітників-міґрантів експлуатують і обдурюють у Сочі, на будівництві олімпійських об’єктів, ідеться в спеціальному звіті міжнародної правозахисної організації. В інтерв’ю для «Радіо «Свобода» Джейн Б’юканан, автор звіту Human Rights Watch, заявила, що приватні підрядники на олімпійських об’єктах знущаються з робітників-міґрантів, а російські державні органи «не спроможні або не бажають» гарантувати навіть найбазовіші права робітників-мігрантів.

Через рік у Сочі запалять олімпійський вогонь, але чи згадають при цьому, що багато блискучих нових олімпійських об’єктів було збудовано завдяки майже рабській праці робітників із Вірменії, Киргизстану, Сербії, Таджикистану, Узбекистану й України? Вони працюють по 12 годин на добу, живуть у переповнених гуртожитках, у них відбирають паспорти, не видають дозволу на роботу й не виплачують обіцяної зарплати, стверджує п. Б’юканан.
Вона розповіла про групу українських заробітчан зі Закарпаття, яким пообіцяли в Сочі зарплату 1,5 тис. USD, а поїхали вони з олімпійського будівництва, отримавши 420 USD, яких ледве вистачило на зворотну подорож додому. Цим працівникам було обіцяно високі зарплати, добрі умови проживання, контракти та дозволи на роботу. Але коли вони приїхали в Сочі, їм упродовж кількох місяців не платили нічого.
«Ми дізналися про групу робітників з України, які приїхали працювати на будівництві готелів для журналістів, що висвітлюватимуть Олімпійські ігри. Контрактів їм так і не дали, дозволу на роботу вони не отримали, у них відібрали паспорти й не віддавали кілька тижнів. Урешті-решт вони поїхали в травні минулого року, а грошей, які ці люди заробили в Сочі, вистачило лише на те, щоби купити квиток на автобус додому», — розповідає представниця Human Rights Watch.
Джейн Б’юканан зауважила, що, хоча йшлося про те, що українських робітників обдурила приватна компанія під промовистою назвою «МонАрх», відповідальність за те, що такі випадки є можливими й частими, лежить на російській державі, яка взяла на себе зобов’язання захищати права робітників, не залежно від їх походження.
Компанія «МонАрх» у листі до правозахисників відкидає всі звинувачення й перекладає відповідальність на субпідрядників, котрі наймали українських робітників.
«Це — відповідальність російського уряду. Це він має проводити інспекції на олімпійських об’єктах і забезпечувати дотримання трудового законодавства будівельними компаніями. Тож у цьому випадку відповідальність лежить на державних органах нагляду за виконанням трудового законодавства та на державній компанії «Олімпстрой», яка укладає угоди з приватними будівельними компаніями, що споруджують олімпійські об’єкти», — пояснює автор звіту Human Rights Watch. За її словами, правозахисники звертаються як до російської влади, так і до Міжнародного олімпійського комітету, який зобов’язаний втрутитися в разі порушення прав людини в країні, що приймає в себе Олімпіаду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply