Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Українців заманюють у Росію

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Українців заманюють у Росію

Російська влада, стурбована кількістю заробітчан-іноземців, має намір її скоротити. Андрій Воробйов, виконувач обов’язків губернатора Московської області, заявив, що зниження чисельності міґрантів є нині пріоритетним завданням. Квоту на іноземців уже зменшено для юридичних осіб — зі 150 до 100 тис. 

«Жителі реґіону невдоволені засиллям некваліфікованої робочої сили міґрантів. Наші двори й вулиці підмітають лише 2 %, решта працює на заводах, на фабриках, у сфері торгівлі — там, де могли би трудитися російські громадяни», — зазначив п. Воробйов. Крім того, депутати Держдуми почали розробку Міґраційного кодексу, який також ускладнить перебування заробітчан у Росії.
Між тим, політики обіцяють, що до українців буде особливий підхід. «Іноземні громадяни, які приїжджають на роботу, повинні завжди мати при собі документи, гроші на зворотну дорогу й багато чого ще. Це стосуватиметься всіх громадян, що мають іншу мову, іншу культуру, інші моральні корені. Вони створюють багато проблем. У Москві кожен другий злочин скоюється міґрантами. Й осіб слов’янської національності серед них — мізерні частки відсотків. І в нас немає підстав створювати труднощі для громадян України та Білорусі. Це — братні народи, які не повинні вважатися іноземцями. Громадян України, навпаки, треба заохочувати до переїзду в Росію», — повідомив Олексій Журавльов, депутат Держдуми від «Єдиної Росії» й один з авторів Міґраційного кодексу.
Міґраційний кодекс передбачає запровадження для громадян різних країн різних міґраційних режимів: вільного (можна пересуватися по всій території Росії), обмеженого (переміщення в межах федерального округу), посиленого (переміщення в межах суб’єкта Російської Федерації) і закритого (повна заборона переміщення). Пан Журавльов обіцяє, що українців не будуть обмежувати в правах пересування.
Тим часом, українці воліють працювати подалі від Москви. «Батько їздить на заробітки з бригадою, де всі – українці. Роботою задоволений. Зараз працює зварювальником на нафтогазовому трубопроводі в Новому Уренгої. Їм видають пластикову картку — право на роботу на три місяці. Живуть у гуртожитку за рахунок працедавця. Раніше їздив в Уфу, там вони трудилися в опалювальній сфері. Заробляє по-різному, останнього разу привіз 15 тис. грн. А коли він із товаришем вимушено потрапив у Москву, міліція чіплялася до них десять разів і не пустила в метро через те, що вони везли великі торби», — розповідає Роман, син заробітчанина. А ось інша заробітчанка Олена, яка працювала касиром у супермаркеті на околиці Москви, незадоволена. «Обіцяли зарплату 25 тис. RUR на місяць, а заплатили лише 16 тис. RUR. Відняли якісь штрафи, недостачі», — скаржиться вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply