Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Українці створили три національні організації в Сибіру

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Українці створили три національні організації в Сибіру

В Омську й Омській області Російської Федерації (РФ) створено одразу три національно-культурні автономії українців. Про це повідомили в Омській реґіональній громадській організації «Сибірський центр української культури «Сiрий клин». «Створено місцеву громадську організацію «Національно-культурна автономія українців міста Омська», місцеву громадську організацію «Національно-культурна автономія українців Одеського району Омської області», місцеву громадську організацію «Національно-культурна автономія українців Полтавського району Омської області», — ідеться в повідомленні.

Автономії в Полтавському й Одеському районах Омської області очолили Іван Лисенко та Марина Рогожина, відповідно. Головою національно-культурної автономії українців у Омську став Сергій Вінник, який понад десять років керує реґіональною громадською організацією «Сибірський центр української культури «Сiрий клин».
Усі три національно-культурні автономії є відкритими організаціями, до яких може вступити будь-який мешканець Омська й області. «Ми завжди дуже тісно співпрацювали із жителями цих районів, ми всі — як одна велика сім’я. Тепер у Омській області є українські громадські організації зі статусом юридичної особи. Це дасть змогу організованіше та самостійніше вирішувати питання збереження самобутності, розвитку мови, традицій, освіти, національної культури українців, які проживають у Омській області та в місті Омську», — сказав п. Вінник.
Громадський діяч висловив упевненість у тому, що національно-культурні автономії стануть духовним осередком, центрами збереження українських звичаїв, традицій і історико-культурної спадщини та сприятимуть підтриманню миру, толерантності та розвитку міжнаціональної й міжконфесійної згоди як на теенахиторії цього реґіону, так і на території РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply