Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Українці РФ просять Путіна припинити репресії проти української бібліотеки й активістів

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Українці РФ просять Путіна припинити репресії проти української бібліотеки й активістів
Наталія Шаріна

Наталія Шаріна

Українці Російської Федерації (РФ) вирішили просити Путіна припинити репресії проти Бібліотеки української літератури в Москві й українських активістів. Про це вони написали у відкритому листі. Звернення підписали керівники понад 20 українських організацій із Омська, Москви, Санкт-Петербурга, Саратова, Владивостока, Уфи, Тольятті, Ярославля, Єкатеринбурга, Хабаровська, Томська, Сургута, Мурманська й інших міст.
«Шановний пане президенте, українські організації Росії звертаються до вас як гаранта Конституції, гаранта прав і свобод усіх людей, що проживають у РФ, з проханням розібратися в ситуації. Ми вважаємо, що в демократичній правовій державі люди можуть мати різні думки та погляди на історію, суспільно-політичні події, при цьому поважаючи думки інших, а дії влади мають бути спрямовані на зміцнення цих свобод, на зміцнення міжнаціонального, міжконфесійного миру та злагоди. Ситуація навколо Бібліотеки української літератури ніяк не сприяє досягненню цих цілей», — йдеться в листі.
Підписанти зазначають, що в українських організаціях викликають глибоке занепокоєння нещодавні події у Бібліотеці української літератури в Москві, арешт директора бібліотеки Наталії Шаріної, обшук у квартирі співголови громадської організації «Українці Москви» Валерія Семененка, заборону на в’їзд в РФ відповідальному секретареві Українського конґресу РФ Віктору Гіржову, повторювані провокації щодо Українського культурного центру в Москві.
«Можна говорити про окремі недоліки в роботі бібліотеки, але говорити про її екстремістську діяльність можуть, на наш погляд, тільки явні противники нормалізації російсько-українських відносин. І такими методами вони досягають своїх цілей», — йдеться в документі.
У листі наголошується, що раніше Путін особисто дав позитивну оцінку діяльності бібліотеки. «Отже, в той самий час бібліотека займалася «екстремістською» діяльністю?», — запитують автори звернення.
Як писав «Міст», 28 жовтня ц. р. в Бібліотеці української літератури в Москві проходив обшук, поліція підкинула туди націоналістичну літературу. 30 жовтня була поміщена під домашній арешт терміном на два місяці Наталія Шаріна, директор бібліотеки. А 2 листопада російські правоохоронні органи допитали Тетяну Мунтян, завідувача відділу комплектування бібліотеки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply