Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

У РФ буде українська газета?

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

У РФ буде  українська газета?

Україна готова виділити «кілька десятків тисяч доларів» для створення української газети в Російській Федерації (РФ) і підтримки сайту української діаспори, але для цього українці Росії повинні створити єдину потужну організацію, яка би стала розпорядником цих коштів. Про це сказав Володимир Єльченко, Надзвичайний і Повноважний посол України у РФ. «У нас зараз є кошти на підтримку сайту та газети. Це — дві речі, про які всі просять. Ідеться про кілька десятків тисяч доларів, не буду конкретизувати, адже там є різні статті. Цих коштів вистачить, аби створити українську газету й розвивати сайт. Зараз у діаспори вже є сайт — «Кобза», — зазначив п. Єльченко, нагадавши, що є також необхідність фінансово підтримувати українські організації в реґіонах РФ.

Коментуючи установчий з’їзд Українського конґресу Росії (УКР), Володимир Єльченко зауважив, що ті об’єднавчі процеси, які пройшли 26 травня, можливо, не до кінця завершені й оформлені, але це вже — певні кроки на шляху до створення нової організації. «Я неодноразово казав, що найкраще було б утворити одну потужну організацію українців РФ», — підкреслив він.

При цьому п. Єльченко додав, що амбіції окремих представників громади, яких не обрали керівниками новоствореного УКР, не віщують нічого доброго, особливо з точки зору розподілу фінансової допомоги, яку Україна зараз здатна надавати. «Уже сьогодні ми готові виділити фінанси для функціонування сайту українців Росії та друкованого видання. Зараз виникає запитання: є гроші, але кому їх давати?» — сказав посадовець.

Посол України у РФ закликав українців у Росії протягом літа завершити об’єднавчі процеси й вийти на єдину організацію, яка буде зареєстрована Міністерством юстиції РФ і почне діяти.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply