Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Росія сама собі суперечить

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Росія сама собі суперечить

Президент Російської Федерації (РФ) пропонує створити сприятливі умови для українських заробітчан, а водночас їх масово не впускають у Росію. Кількість громадян України, яким заборонили в’їзд до РФ, за останній місяць збільшилася на 5 тис. осіб. Таку цифру озвучив Костянтин Ромодановський, керівник Федеральної міґраційної служби (ФМС) РФ. «Загалом в’їзд на територію Росії не дозволено близько 25 тис. громадян України», — уточнив він.

2013 року ФМС РФ закрила в’їзд на свою територію для 427 тис. іноземних громадян, додав чиновник. При цьому він запевнив, що заборона на в’їзд іноземцям не залежно від громадянства виставляється за допомогою спеціальної автоматизованої системи міґраційного обліку.
Костянтин Ромодановський також наголосив, що в працівників ФМС немає жодного упередженого ставлення до громадян будь-якої країни. При цьому глава міґраційної служби нагадав, що громадяни України мають право безперервно перебуває на території Росії впродовж 90 діб. Плюс до цього періоду, за його словами, надається ще 30 діб на самостійне повернення.
Також він поінформував, що на сайті ФМС громадянин будь-якої держави, у тому числі України, може заздалегідь з’ясувати: є він у забороненому списку міґрантів чи ні. «Чи комп’ютер може помилятися? Ось він побачив, що людина перевищила термін перебування на території Росії 120 днів, тож автоматично закриває в’їзд такому громадянину (терміном на три роки). Тут немає нічого особистого. Машини не обдуриш», — зазначив керівник ФМС.
Високопосадовець нагадав, що також заборонено в’їзд до РФ іноземцям, які двічі протягом року порушували Кодекс про адміністративні правопорушення Росії. За його словами, підставою для такого рішення є неоплачені адміністративні штрафи. Крім того, може бути введена заборона на в’їзд терміном на п’ять років у разі видворення з країни в судовому порядку, а на десять років – якщо таке порушення вчиняється повторно.
Водночас, п. Ромодановський підкреслив, що придбані «на стороні», а не у ФМС дозвільні документи, як наприклад, патент або міґраційна карта, не сприймаються інформаційною системою обліку міґрантів. «У нас працюють тільки офіційні документи, на підставі яких автоматично вносяться дані в нашу інформаційну систему», — сказав він.
Голова ФМС РФ також поінформував, що зараз на розгляді в Держдумі перебуває законопроект про запровадження обмеження на перебування в Росії іноземних громадян, котрі не потребують візи, терміном до 90 діб протягом півроку. Це стосується тих, у кого немає дозвільних документів, таких як дозвіл на роботу, патент, рішення про тимчасове проживання, дозвіл на проживання, або немає відмітки ФМС про продовження терміну перебування на території РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply