Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Консульство перенесуть у Сибір

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Консульство  перенесуть у Сибір

Генеральне консульство України буде перенесене з Владивостока до Новосибірська. Як повідомили в прес-службі уряду РФ, відповідні розпорядження підписав Володимир Путін, російський прем’єр-міністр. «Рекомендувати уряду Новосибірської області виділити в установленому порядку для Генерального консульства України в місті Новосибірську службове та житлове приміщення на умовах оренди або придбання українською стороною у власність, а також вирішувати інші організаційні питання, пов’язані з розміщенням Генерального консульства», — ідеться в документі.

До консульського округу ввійдуть території Сибірського й Далекосхідного федеральних округів: Республіка Алтай, Бурятія, Якутія, Тива, Хакасія, а також Алтайський край, Забайкальський край, Камчатський край, Красноярський край, Приморський край, Хабаровський край; Амурська, Іркутська, Кемеровська, Магаданська, Новосибірська, Омська, Сахалінська і Томська області, Єврейська автономна область і Чукотська автономна область.

Міністерству закордонних справ РФ доручено у встановленому порядку оформити досягнуту домовленість з Україною. Зараз на території Російської Федерації, окрім Владивостока, генконсульства України працюють у Санкт-Петербурзі, Тюмені й Ростові-на-Дону. 14 лютого планується відкриття Генконсульства України в Нижньому Новгороді.

20 січня ц. р. Володимир Єльченко (на фото), посол України у РФ, зазначив, що під час своєї робочої поїздки до Новосибірська переконався, що в цьому місті необхідно відкрити генконсульство. «Новосибірськ — центр федерального округу, який має сполучення фактично з усіма куточками світу, тут сконцентрована українська діаспора — є кілька потужних організацій», — додав п. Єльченко. За його словами, відкриття генконсульства дасть змогу розширити реґіональні зв’язки, оскільки зробити це без постійної присутності — набагато складніше.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply