Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Документ про знання мови – обов’язковий

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Документ про знання мови – обов’язковий

Тепер, влаштовуючись на роботу в Російській Федерації (РФ), громадяни України й інших країн повинні підтверджувати знання російської мови документально. Відповідний Закон «Про внесення змін до статті 131 Федерального Закону «Про правовий стан іноземних громадян у Російській Федерації» і статті 272 Закону РФ «Про освіту» набув чинності 1 грудня. «Якщо новий трудовий договір або цивільно-правовий договір на виконання робіт (надання послуг) передбачає здійснення іноземним громадянином трудової діяльності у сфері житлово-комунального господарства, роздрібної торгівлі або побутового обслуговування, цей іноземний громадянин повинен підтвердити володіння російською мовою на рівні, не нижчому за базовий рівень володіння російською мовою», — зазначається в документі.

При отриманні дозволу на роботу іноземець має підтвердити знання мови сертифікатом про проходження державного тестування з російської як іноземної мови, який засвідчує, що цей іноземний громадянин володіє російською мовою на рівні не нижче за базовий. Також підтвердити знання мови можна документом державного зразка про освіту, виданим на території держави, що входила до складу СРСР, до 1 вересня 1991 року. Крім того, підтвердити знання мови можна документом іноземної держави про освіту, що визнається на території РФ, якщо там є запис про вивчення його власником курсу російської мови. Причому підтвердження володіння російською мовою для отримання дозволу на роботу не потрібне для іноземців, що є громадянами держав, у яких російська мова є державною (Білорусь).
В’ячеслав Михайлов, керівник робочої групи Ради при президентові РФ із міжнаціональних відносин із розробки проекту Стратегії державної національної політики РФ, вважає за недоцільне вимагати від громадян України підтвердження знання російської мови. «Правду кажучи, я б українців звільнив від складання іспиту з російської мови. Немає українця, який не розумів би або не знав російської мови», — сказав він.
За словами п. Михайлова, запровадження такої новації для громадян України є зайвим. Він зазначив, що російська мова, хоча й не має державного статусу в Україні, але в багатьох реґіонах отримала статус реґіональної та вивчається, зокрема, у Західному реґіоні України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...