Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Діаспору у РФ просять не піддаватися розколу

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Діаспору у РФ просять  не піддаватися розколу

Українська всесвітня координаційна рада (УВКР) звернулася до української діаспори в Російській Федерації (РФ), висловлюючи свою солідарність і засуджуючи намагання окремих організацій представляти інтереси української громади. Зокрема, у зверненні йдеться про те, що «спроби розколоти українську громаду — не нові».

«Від Росії до Португалії, де проживають українці, не маючи проблем з інтеґрацією в місцеві звичаї, поважаючи культури народів, які їх приймають і розуміють нашу історію, а отже, і причини нашої міґрації, усе ж час від часу втручається сила, яка хоче довести нам і всьому світові, що наша мова — це діалект, а нашої культури не існує», — ідеться у зверненні.

Однак українські організації, об’єднані у світові надбудови, такі як СКУ, ЄКУ, УВКР, будуть підтримувати між собою зв’язки, відстоюючи на світовому рівні право на всебічний розвиток нашої культури, мови та світогляду загалом, переконана УВКР, представництва якої є по всьому світу.

«І, власне, ґарантією справжніх намірів такої діяльності є визнання авторитету й позиції цих світових українських надбудов, що вже протягом багатьох років успішно захищають інтереси українців у світі. І з цим розумінням, що ми не є розпорошені, але об’єднані та поступові у своїх діях на захист українських інтересів, підтверджуємо свою солідарність із вами й одночасно засуджуємо спроби окремих організацій висловлювати загальні інтереси української громади в країні проживання, декларуючи свою причетність до українства, але не шукаючи порозуміння з визнаними світовими українськими надбудовами», — сказано в документі.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply