Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Поляки не платять заробітчанам

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Поляки не платять заробітчанам

Згідно з новим законодавством, що набуло чинності 21 липня, кожен польський роботодавець перед тим, як найняти на роботу іноземця, буде зобов’язаний перевірити леґальність його перебування в Польщі й зберігати копії документів, що підтверджують це, протягом усього часу працевлаштування. Новий закон посилює покарання за нелеґальне працевлаштування, передбачаючи, окрім штрафів розміром від 1 тис. до 3 тис. USD, ув’язнення до трьох років і заборону на отримання коштів із польського бюджету й коштів за програмами допомоги Європейського Союзу до п’яти років.

Польське міністерство зазначило, що роботодавці, на яких уже працюють громадяни країн, котрі не входять до Європейського Союзу, зобов’язані до 4 вересня ц. р. зібрати всі необхідні документи, щоб уникнути застосування до них санкцій за порушення. Відомство також підкреслило, що новий закон визначає процедуру, згідно з якою іноземці можуть отримати зароблені ними гроші в разі, якщо роботодавець відмовився їм заплатити.

За даними українських дипломатів у Польщі, більшість звернень українців до консульства стосується невиплати заробітної плати недобросовісними роботодавцями, які нерідко навіть не підписують контракту з працівниками з України, що також дає їм змогу економити на сплаті податків.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply