Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Місяць — на леґалізацію

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Місяць — на леґалізацію

В Італії з 15 вересня до 15 жовтня 2012-го відбудеться місячник із леґалізації незаконних трудових міґрантів. Італійський уряд надає підприємствам і сім’ям нагоду леґалізувати нелеґальних міґрантів і узаконити робочі стосунки з працівниками, найнятими без укладення робочого контракту, а «невидимим» міґрантам дає змогу отримати дозвіл на проживання. Така акція передує запровадженню жорсткіших санкцій за використання праці нелеґалів, а також продиктована бажанням уряду наповнити державну скарбницю в період економічної кризи.

Заяви на леґалізацію прийматимуться від середини вересня до середини жовтня ц. р., роботодавці мають сплатити одноразовий внесок розміром 1 тис. EUR, податки й соціальні внески. Працівники повинні бути зайняті повний робочий день, хатні працівники — щонайменше 20 годин на тиждень. Крім того, іноземні працівники мають надати будь-які документи, що підтверджують їхню присутність в Італії з 31 грудня 2011 року.

Не мають права на леґалізацію міґранти, які вважаються небезпечними, а також міґранти, депортовані через порушення громадського порядку або національної безпеки, засуджені. Крім того, не зможуть скористатися правом леґалізувати своїх працівників громадяни Італії, які впродовж п’яти останніх років були засуджені за сприяння нелеґальній міґрації, торгівлі людьми й експлуатації, проституції неповнолітніх.

Нагадаємо, що 2009 року в Італії було офіційно зареєстровано 174 тис. вихідців з України, 80 % із них — жінки. Вони допомагають італійцям доглядати дітей, літніх і хворих людей. Така робота завжди є, незважаючи на кризу, і фахівці зазначають, що нестабільність економічної ситуації менше вплинула на перспективи працевлаштуватися для жінок-заробітчанок.

На початку 2012 року повідомлялося, що в Італії 350 тис. імміґрантів, які втратили роботу, можуть зіштовхнутися з ризиком депортації. 20 червня Фабріціо Романо, посол Італії в Україні, спростував думку про те, що українці, які працюють в Італії, посилюють економічну кризу, бо займають робочі місця. «Офіційно в Італії живе близько

200 тис. українців, не рахуючи туристів. Я повинен сказати, що до українців у Італії — дуже позитивне ставлення. Знаю, що це дуже працьовита й мирна громада Італії, і було би дуже добре, щоби так і тривало в майбутньому. І, звичайно ж, без українців нам важче буде жити. Італійці вже звикли до того, що поруч завжди є українці», — сказав дипломат.

Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply