Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Марш на підтримку України

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Марш на підтримку України

Андрій Дещиця

У Варшаві близько 200 осіб узяло участь у мітинґу та ході центральними вулицями до посольства України в Польщі, у такий спосіб висловивши підтримку Україні та кримськотатарському народу з нагоди 71-ї річниці депортації з Криму. Участь у заході взяли українці, поляки, білоруси, росіяни, кримські татари та представники інших національностей.
«Такі акції, які відбуваються більш ніж рік у Польщі, є найпоказовішою підтримкою і солідарністю з Україною, оскільки ця солідарність сьогодні потрібна українській державі, щоб упоратися з викликами. Якщо ми відчуваємо підтримку на офіційному рівні — від президента, голови уряду, а також польського суспільства, то воювати з російською аґресією і проводити реформи в Україні нам буде простіше», — сказав Андрій Дещиця, посол України в Польщі, котрий очолював цей марш. За його словами, питання Криму стоїть на порядку денному офіційних розмов і перемовин і це дає надію, що проблему кримських татар і Криму буде вирішено.
Наталія Панченко, лідер варшавського Євромайдану, зазначила, що ініціатива проведення такого заходу належить саме польським активістам. «Акцію «Польський марш солідарності з Україною» повністю організовують поляки. «Євромайдан-Варшава» є єдиною організацією, в якій є українці, решта — це польські організації, котрі співпрацюють з Україною», — уточнила вона.
За словами активістки, українські учасники акції визначили собі іншу роль: написати полякам тисячу листів із подякою за підтримку українців у складний для них період. Ці листівки роздавали учасникам маршу та перехожим. «Від усього серця дякуємо тобі, брате поляку! За те, що завжди приходиш нам на допомогу! За те, що не відвертаєшся від нас, коли знаєш, що ми страждаємо. За те, що завжди нас підтримуєш у боротьбі за найвагоміші спільні цінності: честь, свободу та незалежність Батьківщини. Дякуємо за відкрите серце і за братню руку! Разом ми — сильніші! Разом ми обов’язково переможемо!» — йдеться у листі.
Наталія Панченко також наголосила на тому, що акцію було присвячено кримським татарам. «Ми знаємо, що тим, хто залишився у Криму, важко, і хочемо показати їм, що ми — разом із ними, все розуміємо і пранемо хоча б якось морально їх підтримати».
«Польський марш солідарності з Україною» організували Євромайдан-Варшава, фундації «Крим» і «Відкритий діалог», товариства друзів України і «Покоління».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...