Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 28, 2020

Знущання з української кухні

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Знущання з української кухні

Вихідці з Узбеки­стану відкрили в Парижі ресторан «Україна». Там французи можуть дізнатися, що традиційна українська кухня — це гуляш «Казакі», курка «Строганоф», ватрушка, пиріг «Струдель український», салат «Олів’є», котлета «Пожарскій». Про це написала львів’янка Ліана Панасевич. Вона розповідає: «Уперше довелося почути про цей заклад у самому серці Парижа від моїх французьких друзів. Почуте здивувало, та й самі французи були не менш спантеличеними. Вони вперше пішли скуштувати страви української кухні в ресторан із гордою назвою та великою вивіскою «Україна», а там — якийсь грецький салат і російська музика. Удруге я здивувалася, коли натрапила на рекламу того-таки ресторану та його традиційних страв в українському часописі «Українське слово». «О, ми там їли салат «Калхоз» і «пірогі», — пояснив французькою редактор, син українських еміґрантів. — А ще там — меню лише французькою та російською мовами. І є закуски».

Судячи з усього, будь-який українець, навідав­шись до цього ресторану, відкриє для себе чимало цікавого про традиції та гастрономічні вподобання свого народу, погортавши меню. Наприклад, ми дізнаємося, що в нас дуже люблять листя салату. З ним подають вареники, а також «галубці» (саме так, це — не помилка). До слова, про «галубці» окрема пісня. Виявляється, це — типова українська страва: капуста фарширована «гов’яжим» м’ясом і рисом. Подається зі сметаною, листям салату (як же без нього?) і традиційно звареною гречкою! Посмішку викликає й оповідка про писанки та мармелад. Отже, на Великдень українці виготовляють писанки й викладають ті яйця посередині святкового столу, навколо хліба, але їсти — не їдять, бо то дуже копітка робота з тими писанками, яка забирає багато часу, тому на них лише дивляться», — пише шокована Ліана Панасевич.

Ага, із солодощами, аби ви знали, українці теж не вельми напружуються. Мармелад до чаю — і все! «Українці п’ють чай із простим невибагливим десертом… мармеладками, — переповідає авторка свої враження від меню. — Це, мабуть, аби кухар не морочив собі голови випічкою всіляких пляцків, тортів, тістечок, пампухів, перекладанців, баб і рулетів та ще десятків різних справжніх українських рецептів солодощів. А так простіше — у нас лише мармелад і чай».

Власники «України» мають поряд і узбецькі чайхани. «Щоправда, у тих узбецьких меню назви — узбецькі, а не російські чи совдепівські», — ідеться в листі.

Авторка називає той ресторан псевдоукраїнським, антирекламою нашої традиційної кухні та країни загалом. «Мене лякає відсутність реакції з боку українського посольства й української громади, — підсумовує вона. — Якась щира французька душа залишила свій відгук після відвідин ресторану в нетрях Інтернету: «Що можна сказати про ресторан «Україна», де навіть меню — російською? Російський шансон. Тут на звання українського претендує лише декор». Та й, правду кажучи, декор також важко оцінити однозначно».

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply