Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Земляки закликають до активності щодо асоціації з ЄС

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Земляки закликають до активності щодо асоціації з ЄС

Головна рада Об’єднання українців у Польщі (ОУП) звернулася до членів цієї організації та всієї української громади зі закликом проявити активність на заключному етапі підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), підтримати владу України в її роботі над виконанням усіх вимог ЄС щодо України, а також заохочувати владу Польщі та польських євродепутатів бути ще активнішими в справі європейського майбутнього України. Про це йдеться у зверненні ОУП до української громади.

У ньому, зокрема, зазначено, що завершується процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Залишилося небагато пунктів для виконання з переліку вимог, які ЄС висунув українській державі. Вільнюський саміт «Східного партнерства» ЄС може ввійти в історію України як одна з найважливіших подій.
«Українська громада Польщі вітає президента України, уряд і парламент із прийняттям рішення виконати всі вимоги ЄС і тим самим укласти Угоду про асоціацію. Зі задоволенням сприймаємо єдність дій влади й опозиції в цій справі, яку останніми днями продемонстровано в парламенті. Це – свідчення зрілості політиків, їхнього розуміння державного та національного інтересів», — сказано у зверненні.
Водночас, ОУП засуджує «безпардонний тиск Російської Федерації на Україну з метою не допустити підписання Угоди про асоціацію України з ЄС». «Застосування економічних дій, атаки на українську владу та пропагандистської акції з метою дискредитації України на міжнародній арені — це свідчення неоімперського курсу, який реалізує російська влада, — говориться у зверненні об’єднання. — Ми вдячні Європейському парламенту та державам – членам ЄС за підтримку європейського курсу України. Ми особливо вдячні президентові Польщі, євродепутатам, урядові й більшості політичних сил у парламенті за велику активність у цій справі».
У документі також указано, що для переважної більшості громадян України та для всіх українців, розкиданих по світу, Угода про асоціацію є лише першим етапом повності інтеграції України з ЄС. Адже Україна — це європейська держава. Українська культура — це інтегральна частина загальноєвропейської культури. За намагання зберегти власну європейську тотожність український народ заплатив у ХХ ст. жахливу ціну життями мільйонів людей і майже поголовним знищенням національної еліти.
Відтак, Головна рада ОУП звертається до членів організації та всієї української громади з проханням проявити активність на заключному етапі підготовки до підписання Угоди про асоціацію. «Підтримаймо президента України, уряд і парламент у їхній роботі над виконанням усіх вимог ЄС щодо України. Посилаймо листи та звернення як від організацій і організаційних структур, так і від окремих осіб і сімей. Організовуймо зустрічі з українськими дипломатами, звертаймося до міст, районів і областей-побратимів, органів місцевого самоврядування, заохочуймо наші родини та знайомих в Україні, щоб і вони влаштовували акції з підтримки європейського курсу України. Заохочуймо владу польської держави та польських євродепутатів бути ще активнішими в справі європейського майбутнього України. Звертаймося до них від наших організацій та окремих осіб і сімей. Організуймо зустрічі з депутатами Європарламенту та польськими депутатами й сенаторами. Наше особливе завдання — це роз’яснення історичного значення Угоди про асоціацію, залучення до її пропагування якомога ширших кіл польської громадськості. У цей історичний момент будьмо активні та сповнені надій на краще майбутнє України й усього українського народу», — ідеться у зверненні Головної ради ОУП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply