Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Заробітчанина побили через українську мову

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Заробітчанина побили через українську мову

Нещодавно у польському місті Закопане українця Андрія Пригона побили через те, що він спілкувався рідною мовою. У Польщі 35-річний заробітчанин живе вже рік. Він розказав, що працює касиром у супермаркеті й отримує порівняно невелику зарплатню. «Я касир у супермаркеті Biedronka, працюю тут за зарплату, від якої відмовляється більшість поляків. Це — 1,2 тис PLN на місяць, але нині це — порятунок. В Україні війна, тому роботи там немає. Живу скромно (кілька людей у помешканні), але мені завжди вдається відкласти щось і відправити додому, де залишилися моя мама та брати. Завдяки цьому в усіх є що їсти», — розповів він.
За словами Андрія, якось увечері вони йшли з приятелем і спілкувалися між собою українською мовою. Це викликало аґресію у чотирьох поляків, які розпочали бійку. «Вони почали нас штовхати та провокувати. Ми попросили їх: панове, у нас нічого для вас немає, дайте нам спокій. Це анітрохи не допомогло, і ми з товаришем спробували втекти. Він побіг униз, я повернувся, і хотів піти вгору по вулиці Крупувки. У цей момент й отримав удар по голові», — розповів українець.
Після цього інциденту українці кілька днів не виходили зі свого помешкання. В Андрія були вибиті зуби та синці по всьому тілу. Лише ввечері він звернувся в лікарню. Йому не зробили рентген, бо посередник, котрий влаштував його на роботу в супермаркет, не оформив страховку. Тож Андрієві довелося платити за послуги лікаря самостійно.
Андрій Пригон розказав, що коли у нього закінчиться контракт у Закопаному, то шукатиме роботу в будь-якому іншому місті. У поліцію не піде, бо переконаний, що йому все одно не допоможуть. «Цей випадок лише довів мені, що в Польщі, я ніхто», — заявив він.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply