Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Заробітчани мріють про повернення

Автор:

|

Січень 09, 2014

|

Рубрика:

Заробітчани мріють про повернення

Українці, котрі виїхали в Європу на заробітки, уже готові повертатися, але чекають, коли вдома пануватиме демократія. Люди сумують за домівкою й щотижня приходять у Венеції на спеціальний імпровізований український базар купити продукти, яких у Італії не їдять. Наприклад, гречку, копчену рибу, а ще — газети. Товари сюди привозять спеціальними автобусами, якими потім відвозять в Україну валізи заробітчан.

Люди хочуть додому, але змушені залишатися на чужині. Так, Антоніна Семаковська, котра працює в Італії вже дев’ять років поспіль, викладає у вихідні в українській школі. Діти вивчають український алфавіт. Наприкінці минулого року до першокласників завітали представники з українського Міністерства освіти. Чиновники провели тестування серед школярів, щоби згодом видати їм атестат українського зразка. Це все — для того, каже п. Семаковська, щоби вони разом із батьками разом поверталися в Україну.
«Я не чула, що люди не хочуть додому їхати. Але ми прагнемо, щоби в Україні була така демократична система, як і в усій Європі», — сказала жінка. Їй уже не треба багато грошей — дітей на ноги поставила, але повернутися додому не наважується. Вона зазначила, що українці в Італії вже звикли до того, що є особистостями та почуваються там людьми.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply