Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

З Iталії за рік відправили 101 труну з тілами загиблих українців

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

З Iталії за рік відправили 101 труну з тілами загиблих українців

Олег Дорош, працівник Генерального консульства України в Неаполі, розповів про проблеми, із якими найчастіше зіштовхуються наші заробітчани, і наголосив, що він не переповідає офіційної точки зору, а просто хоче допомогти тим, хто збирається до Італії.

У пошуках заробітків українці роз’їхалися по всьому світі. Багатьом заможним зараз країнам також довелося пройти непростий шлях, доки вони досягли добробуту. Наприклад, на початку ХХ ст. з Італії виїхало понад 10 млн громадян. Може, тому в цій державі досить лояльно ставляться до наших співвітчизників — трудових міґрантів. Найбільше їх працює на півдні Апеннінського півострова.
За словами п. Дороша, італійці не є людьми амбітними, честолюбними, і, як свідчить статистика, лише 13 % із них має вищу освіту. Більшість із них живе на індустріально розвиненій півночі цієї країни. Тому українці, які працюють на півдні, за бажання могли би чимало тут досягнути. Адже їдуть сюди, в основному, ті, хто має вищу освіту.
«Але є кілька проблем, які необхідно вирішити, — каже п. Олег. — Найголовніша — знання італійської мови. Тоді можна робити наступні кроки. Досить легко підтвердити гуманітарні дипломи: психологію, іноземні мови, педагогічні спеціальності. Існує відповідна процедура, і вона — нескладна. Але українці не прагнуть розвиватися, мотивуючи це тим, що вони тут перебувають тимчасово: ще вивчу внучку, зароблю їй на весілля, куплю автомашину синові тощо. Але триває це роками. Тому й виконують наші громадяни найважчу роботу. 80 % із них – жінки, які працюють прибиральницями, доглядальницями, нянями. Лише одиниці серед заробітчан підтверджують свої вітчизняні дипломи. Адже в Італії діють різноманітні програми професійної перепідготовки, якими також можна скористатися. Тоді працівник отримає можливість стати членом профспілки, а це вже — зовсім інший статус: соціальний захист у разі втрати роботи та чимало інших пільг.»
Дипломат акцентував на тому, що, за останніми даними італійської статистики, у країні бракує понад 100 тис. кваліфікованих фахівців. Тож роботи вистачає».
Повертаються додому, загалом, ті заробітчани, які перебували в Італії недовго, приїхали два-три роки тому — якраз під час кризи. Новим людям тут непросто приживатися. Трапляються нещасні випадки й трагедії, які призводять до людських жертв. Олег Дорош навів такі дані: лише за минулий рік в Україну відправили 101 труну з тілами загиблих громадян і 26 співвітчизників поховали в Італії. Карних злочинів українці скоюють небагато: в основному, це – нелегальна торгівля цигарками й алкоголем. За даними Генерального консульства, засуджено всього 60 громадян України.
Наша діаспора на півдні Італії зростає кількісно та якісно. У місті Неаполі є одна українська недільна школа, а в його околицях — іще три. Частина людей уже не має наміру повертатися в Україну. Громадянство в Італії можна отримати після десяти років легальної роботи або потрібно перебувати два роки в шлюбі з італійським громадянином.
«Неаполь, або, як кажуть у Італії, Наполі, — специфічне місто, — зазначив на завершення розмови український дипломат. — Сюди багато років з’їжджалися авантюристи з усього середземноморського узбережжя. Це як Одеса в Україні — переплетіння народів і націй. Тут у кожній родині хтось свого часу працював за кордоном, тому й таке толерантне ставлення до іноземців. Адже вони самі колись були заробітчанами».

Кость Гарбарчук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...