Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Як українці Італії Путіна зустрічали

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Як українці Італії Путіна зустрічали

Акція в Римі

Перебуваючи з візитом в Італії, Путін відвідав російський павільйон на Всесвітній виставці «ЕКСПО» у Мілані, зустрівся із Маттео Ренці, прем’єр міністром Італії та побував на аудієнції у Папи Римського. Й повсюди місцева діаспора зустрічала його з лозунгами: «Руки геть від України!»
9 червня, у переддень візиту, у Мілані відбулося дві маніфестації, якими українці й італійці вирішили висловити своє ставлення до причетності Росії до війни на Донбасі та смертей політичних опонентів Кремля. Активісти, які прагнули донести до громадськості інформацію, що політика Путіна суперечить європейським цінностям, виклали на площі Кордузіо гігантське серце, у центрі якого була мапа української держави й напис: «Україна понад усе». І їхній голос було почуто. Про цю акцію написали провідні італійські засоби масової інформації.
До мітинґарів несподівано приєдналися маленькі українські футболісти, котрі приїхали в Мілан, аби зіграти зі збірною Франції. Пройнявшись духом протестного настрою, діти взяли мікрофон і одне за одним почали виступати.
Інший акт протесту відбувся завдяки італійській асоціації «АннаВіва». Він пройшов у парку імені Ганни Політковської й мав на меті, зокрема, привернути увагу до політичних убивств опонентів офіційного Кремля.
Отримати дозвіл на проведення масової акції протесту у столиці Італії у дні приїзду голів інших держав — надзвичайно важко, майже неможливо. Та, мабуть, місцеві активісти, котрі за останній рік вже провели незліченну кількість маніфестацій, своїм пацифізмом заслужили на довіру місцевого поліцейського управління. З жовто-блакитними стягами та численними плакатами вони зібралися на площі Вітторіо Емануеле, незважаючи на 30-градусну спеку.
Цікавим був виступ Володимира Соколовського, жителя Донбасу, котрий після розвитку військових подій вивчив і перейшов на спілкування українською мовою. «Не вірте, що у Донецьку і Луганську воюють повстанці, там їх немає. Мої друзі, що живуть на кордоні з Росією, розповідають, як щодня повз їхній дім проїжджають ешелони російської військової техніки. Навіть ті, хто раніше підтримував Путіна, тепер ненавидять його!» — заявив чоловік.
Серед українських кольорів майоріло й полотнище блакитного кольору з жовтим гербом (тамгою) — прапор кримських татар – на знак єдності двох народів. Основна думка, яка об’єднувала виступи мітинґарів, звучала так: «Путін — небажаний гість у Європі!»
Уранці 10 червня численні українці, котрі зібрались на площі Святого Петра у Ватикані, під час загальної аудієнції Папи Римського. Українці просили Папу: «Святійший отче, молись за Україну!»
Тим часом, як деякі італійські політики публічно підтримали президента Росії, Україна в офіційному зверненні до Ради Європи заявила про призупинення виконання низки статей Європейської конвенції з прав людини. Українська держава вперше документально визнала на міжнародному рівні окупацію частини її території Російською Федерацією.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply