Як пройшов український фестиваль у Гаазі
Нещодавно у нідерландському місті Гаага відбувся традиційний Embassy Festival, у якому також взяла участь українська діаспора. Про це розповіла Наталія Клімкіна, радник Посольства України в Королівстві Нідерланди. «Фестиваль був запроваджений близько семи років тому мерією Гааги. Мета фестивалю — показати, що Гаага — велике мультикультурне місто. Разом із фундацією «Українці в Нідерландах» наше українське посольство також вже кілька років поспіль бере участь у цьому фестивалі, — зазначила дипломат. — Це можливість показати Україну, причому, показати її дещо інакше, ніж зазвичай нідерландці її бачать. На жаль, впродовж останніх років із України сюди надходять переважно негативні новини. Тому ми маємо гарну нагоду показати не лише нідерландцям, а й усьому світу, що Україна — це насамперед, країна з багатющою історією, культурою та традиціями. На щастя, така народна дипломатія досить дієва і має гарні результати».
Українці, одягнені у вишиванки, приїхали на фестиваль із різних куточків Нідерландів. Увесь фестивальний день господині готували на кухні та частували гостей. Основною стравою цього року були голубці: традиційні з рисом і м’ясом, з гречкою та грибами, з пшоном та беконом, і навіть із тертою картоплею і з грибною підливою. Також пропонували деруни зі сметаною. Не обійшлося без борщу й узвару. Крім цього, гості могли придбати й інші українські ласощі: карпатський мед, овочеву консервацію, сало, ковбаси, печиво, цукерки й інші солодощі, які спеціально привезли з України. Серед напоїв були квас, пиво, настоянки, горілка та медовуха.
Кожен охочий міг приєднатися до майстер-класів із флористики та виготовлення ляльки-мотанки. Також діяла виставка картин художниці Наталії де Раютер. Відвідувачі мали нагоду придбати українські сувеніри: вишиванки, інший одяг та аксесуари з українською символікою, вовняні плетені шкарпетки, картини з бісеру від майстрині Валентини з Тернополя, яку на фестивалі презентувала Олеся Кравчук, її донька.
«Вперше в Нідерландах було представлено пізнавальну, сімейну, настільну гру від авторів проекту «Гра мандрівка». Й уже втретє у фестивалі бере участь підприємець, член фундації «Українці в Нідерландах» Дмитро Максименко з дерев’яними іграшками. Це — дерев’яні, рухомі моделі різноманітної техніки й інженерних конструкцій. Біля нашого майданчика також була облаштована фото-зона в українському стилі. Особливо кумедно виглядало, коли чоловіки-іноземці позували з українським віночком на голові.
За словами Віри Зван із фундації «Українці в Нідерландах», місцева українська громада з кожним роком росте та міцніє. Саме завдяки зусиллям української діаспори вдалося достойно представити Україну на фестивалі амбасад.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо