Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Видання про заробітчан

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Видання про заробітчан

«Чехія — земля обітована» — таку назву має книжка молодої чеської письменниці Петри Гулової, яка розповідає про долю українських заробітчан у Чеській Республіці. Книжка привернула увагу гостротою теми, незвичними, часто свідомо суперечливими поглядами на події й людей.

У Чехії книжка викликала значний читацький інтерес як серед чехів, так і поміж українців. В основі твору — доля українського подружжя Ольги й Олега, які з Вінниччини приїхали до Праги на заробітки. Авторка подає багато деталей із життя заробітчан: є тут і родинна зрада, і просте людське співчуття, і щоденна боротьба за виживання.
Петра Гулова не приховує, що першим і головним імпульсом до написання книжки була її безпосередня зустріч з українкою. «Це була пані прибиральниця, яка до нас приходить. Від самого початку вона мене захопила, це – надзвичайно чарівна особа. Захоплює також спосіб, яким вона поєднує ці два світи: жити в нас і жити вдома, де має дітей. Багатство цієї долі та вміння так жити — мені це тяжко уявити», — наголошує письменниця.
Долі головних героїв розгортаються в контексті тісного українсько-чеського діалогу, точних, часом іронічних зауваг про характер чехів — господарів ситуації, якими їх сприймають не тільки українці, а й інші чужинці-заробітчани, наприклад, монголка Зула: «О, понарікати чехи вміють, наговорять три кошики. Аж тут раптом у нас на прохідній черговий застукав у двері — не пам’ятаю, коли востаннє таке було, і як закричить: «До вас прийшли!»
За офіційними даними, у Чеській Республіці зараз живе й працює близько 120 тис. українців, а якщо враховувати нелегалів, то це число сягає 200 тис. осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply