Варшава замовчує злочини Армії крайової
Польська влада, державні інституції та політики Республіки Польща (РП) замовчують злочини польських збройних формувань проти українців у 1944-1945 рр., а Інститут національної пам’яті Польщі (ІНП) недостатньо інформує про ці злочини. Про це йдеться у заяві головної управи Об’єднання українців у Польщі (ОУП). «Головна управа ОУП у РП зі здивуванням сприймає факт, що серед польських політиків та інституцій, які відповідають за дослідження воєнних злочинів, й надалі панує мовчанка щодо цих подій, які стосуються польських громадян української національності. У публічному просторі багаторазово звучать слова виправдання воєнних злочинів, наприклад, визначення «превентивні акції у відповідь» щодо дій проти українського цивільного населення», — зазначається в документі.
У цьому контексті дії ІНП РП в ОУП називають «недостатніми і неефективними». Підкреслюється, що свідченням цього є кількаразове припинення слідства у справі злочину в селі Сагринь, ігнорування ініціативи, яка пропонувалася під час спільного засідання спільної комісії уряду РП і національних та етнічних меншин, щодо проведення ексгумацій і поховання жертв у цьому селі, які досі лежать в землі поза кладовищем.
Негативним в ОУП також називають факт, що дотепер не було офіційно відкрито меморіалу загиблим українцям на кладовищі у Сагрині, що планувалося зробити ще 2009 року за участі тогочасних президентів України і Польщі Віктора Ющенка та Лєха Качинського відповідно.
У річницю трагічних подій ОУП закликало польську владу до діалогу з українською меншиною в Польщі щодо вшанування жертв воєнних злочинів, акцій пацифікації і комуністичних репресій упродовж 1944-1947 рр. Українці Польщі закликали також польське суспільство проявити солідарність із українською меншиною і засудити тенденційні публікації та дії, які мають на меті виправдати масові злочини проти українського цивільного населення, а також випадки профанації та протидії відновленню могил та українських місць пам’яті на території РП.
Нагадаємо, що у березні виповнилася 74-та річниця акцій польських Армії крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів у Грубешівському та Томашівському повітах Польщі. Зокрема, з 9 по 11 березня 1944-го поляки знищили 11 населених пунктів, де проживали українці, в результаті чого загинуло не менше 1228 осіб. Згодом, із 19 по 22 березня, було знищене ще 21 українське село. Найбільше людей тоді загинуло в селі Сагринь та його околицях 10 березня 1944 року — 606 осіб (227 жінок і 151 дитина), а також у селі Бересть 21 березня 1944-го — не менше 239 осіб (104 жінки та 50 дітей). Загалом у березні та квітні 1944 року у східній частині Люблінського воєводства тоді загинуло не менше 2220 українців, зокрема 850 жінок і 422 дитини.
До слова
У Перемишлі зловмисники розбили вікно у будівлі Українського народного дому. Було розбите скло, за яким висить плакат з логотипом ОУП. Про інцидент поінформували Марію Туцьку, голову місцевого відділу ОУП. Про побиття скла повідомили у поліцію, правоохоронці виїжджали на місце події. Йдеться про велике вікно, розташоване на першому поверсі Українського народного дому, який стоїть у центрі міста неподалік від будинку мерії. Те саме вікно розбивали 24 червня 2017 року. Інцидент стався після спаплюження території греко-католицького кафедрального собору в Перемишлі на початку червня минулого року. Поліція невдовзі закрила справу щодо розбиття вікна, не виявивши зловмисників.
Грандіозна демонстрація у Будапешті
Ліберали програли вибори, набрали 5%. Протестують проти народу, який пРумунія не впустила до себе книжки для української меншини
Інформацію не пробували перевірити? Ніцой подала недостовірні факти іАскольд Лозинський про «наших» бандитів
Українці! Єднайтесь брати мої бо лихо вже прийшло! Окупанти з земл«Загадка» гунів: історична правда українців незручна для всіх
Аттила, учися хлопче