Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 17, 2019

В Італії вшанували річницю від дня народження Соломії Крушельницької

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

В Італії вшанували річницю від дня народження Соломії Крушельницької

У Римі проходили дні української культури, присвячені 140-й річниці від дня народження Соломії Крушельницької. Заходи організували фольклорний театр «Берегиня», Християнське товариство українців у Італії, Асоціація українських жінок-трудівниць, релігійне товариство «Свята Софія» під патронатом посольства України в Італії та мерії Риму.

19 жовтня в італійській столиці відбулася міжнародна наукова конференція про життя й творчість Соломії Крушельницької. Особливо зворушливо пролунали слова італійського графа Карло Чезаріні, мати якого була найкращою подругою Соломії. Граф розповів про останні дні перебування співачки у Віареджо (Італія), про фактичну конфіскацію посольством СРСР її власності — вілли «Соломея» – й інші невідомі факти з її біографії. «Головне, що мені запам’яталося від Соломії, — це її добре серце. Вона вчила мене грати на роялі твори Пучіні та завжди пригощала солодощами, котрі сама готувала. Бо лише людина великої душі може бути Великою Артисткою», — розповів Карло Чезаріні. На закінчення свого виступу він подарував музею Соломії Крушельницької у Львові унікальні документи — оригінали свідоцтва про одруження великої співачки й спільного фото її сім’ї.
Про життєвий і творчий шлях геніальної українки розповідали отець-доктор Іван Музичка, д-р Варшавського університету Ростислав Крамар, наукові працівники музею Крушельницької у Львові — Ірина Криворучка та Данута Білавич, а також римські українці Марія Беднарчук і Віра Хижа.
Після конференції в залі Центру польської культури в Римі відбувся врочистий концерт народної артистки України, солістки Віденської опери Вікторії Лук’янець, присвячений пам’яті Соломії Крушельницької.
21 жовтня за сприяння пароха української церкви Сергія й Вакха о. Івана Кулика в італійській церкві Мадонна дей Монті відбувся великий концерт для української громади. Для присутніх українців і італійців у храмі з чудовою акустикою співали народна артистка України Вікторія Лук’янець, заслужена артистка України Наталія Шелепницька, лауреат міжнародних конкурсів Дмитро Андрієць і Іван Максимович під акомпанемент Віталія Кияниці, Ірини Корчинської й Ірини Зінець.
Вартим уваги був виступ професора Римського університету «Ла Сап’єнца» Оксани Пахльовської. Вона привітала всіх учасників заходу й подарувала Вікторії Лук’янець книжки своєї матері – Ліни Костенко, яка є улюбленою поетесою співачки. «Представники українського мистецтва завжди гідно представляють у світі рідну країну, стверджуючи європейськість нашого народу, на відміну від української політики», — сказала проф. Пахльовська.
«Відзначення пам’яті Соломії Крушельницької в Римі стало ще одним свідченням того, що українці в Італії шанують рідну культуру й поширюють знання про Україну на Апеннінах, бо вони є невід’ємною частиною української нації», — зазначив Олесь Городецький, співорганізатор свята й голова Християнського товариства українців у Італії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...