Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

В Італії помер український яхтсмен

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

В Італії помер український яхтсмен
Валентин Манкін

Валентин Манкін

На 76-му році життя в італійському Віареджіо помер знаменитий український яхтсмен Валентин Манкін. Уродженець Олевського району Житомирської області ввійшов в історію світового спорту як єдиний яхтсмен, котрий виграв Олімпійські ігри в трьох видах вітрильного спорту.

Із кінця 1980-х п. Манкін переїхав до Італії, де працював тренером і технічним директором італійської федерації парусного спорту. У Ліворно він відкрив тренувальний центр, де проходили підготовку майбутні призери Ігор, зірки світового спорту Алессандр Сенсіні та Лука Девоті.
Валентин Манкін підкорив спортивний Олімп 1968-го у 30-річному віці на Іграх у Мехіко, де взяв «золото» в класі Фінн. На наступних двох Олімпіадах він виграв золоту медаль у Мюнхені-1972, а в Монреалі-1976 був другим через зміну партнерів буквально за кілька тижнів до старту змагань. А на Олімпійських іграх у Москві (турнір яхтсменів проходив у Таллінні) олімпієць перейшов у клас «зоряний», де також виявився найкращим. В останні роки Валентин Манкін входив в Українську академію спорту, яка, зокрема, розподіляла номінації на премію «Герої спортивного року».

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply