Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

В Астані буде пам’ятник Шевченку

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

В Астані буде пам’ятник Шевченку

У столиці Казахстану Астані встановлять пам’ятник Тарасові Шевченку. Про це поінформували в прес-службі Міністерства культури України. Голова відомства Леонід Новохатько повідомив, що 26 квітня на засіданні Державної комісії з питань пам’ятників і монументів у Республіці Казахстан міністром культури Казахстану Кул-Мухаммедом Мухтаром Абрарули було затверджено рішення про встановлення пам’ятника Т. Г. Шевченку в м. Астані.

«Скульптуру Шевченка буде виготовлено з бронзи та розміщено на гранітному постаменті. Монумент складатиметься із центральної фігури Кобзаря заввишки 5 м 60 см і скульптурних композицій «Казахська сім’я» та «Сліпий кобзар», створених за мотивами малюнків Тараса Шевченка. Ескізний проект пам’ятника розроблено скульптором Анатолієм Кущем», — розповів п. Новохатько.
Також міністри культури двох країн підписали «Протокол намірів щодо спільного українсько-казахстанського відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в межах проведення Днів культури України в Казахстані 2014 року». Міністр Новохатько зазначив, що в підписаному сторонами протоколі також передбачається проведення в рамках спільного святкування 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка Днів українського кіно в кінотеатрах міст Астани й Алмати з демонстрацією документальних і художніх фільмів про життя й діяльність Великого Кобзаря. Нагадаємо, що з 29 квітня по 1 травня в Києві проходили Дні культури Республіки Казахстан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply