Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Українці окупують Польщу

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Українці окупують Польщу

Республіка Польща

Торік Польща видала 359 дозволів на придбання нерухомості, причому 273 із них містять дозволи на придбання земельних ділянок — і 59 дозволів було видано українцям, 36 — німцям. Таку статистику подало Міністерство внутрішніх справ (МВС) Республіки Польща (РП). При цьому на німців припадає майже в чотири рази більше придбаної землі — 78,46 га, тоді як українці купили 20,49 га. Далі йдуть голандці (15 дозволів; 484,62 га), французи (13 дозволів; 138,54 га) і білоруси (13 дозволів; 1,19 га). Українці лідирували також за кількістю виданих дозволів на придбання житлових приміщень: їм було видано 26 таких дозволів із 70. 14 дозволів отримали росіяни, десять — білоруси.

Без дозволу МВС 2014 року в РП іноземцями було укладено 8 574 угоди з придбання нерухомості, у т. ч. 625 угод уклали українці, котрі за цим показником перебувають на третьому місці після німців (1964) і голандців (645).
2014-го іноземці, котрі працюють у РП, переслали у свої країни 1,5 млрд EUR. Ця сума — вдвічі більша, ніж рік до того, і більша частина цих грошей припадає на українців. Про це свідчать дані Національного польського банку (НПБ). Особливо активно іноземці надсилали кошти своїм сім’ям у другій половині року, вказується в даних НПБ. Банк наголошує на тому, що 80 % (близько 752 млн EUR), переказаних за цей період, вирушили в Україну. Загалом же, за підсумками всього року, ця загальна сума українських грошових переказів із РП виявилася вищою.
Зростання ролі українців на польському ринку праці підтверджують дані Міністерства праці та соціальної політики РП. Так, минулого року кількість дозволів на роботу, виданих іноземцям, зросла на 11 %, порівняно з 2013 роком. 60 % дозволів було видано громадянам України.
Міністерство зазначає, що у Польщі не так уже й багато офіційно працюючих громадян інших країн. У разі видачі дозволів на роботу, на другому місці перебувають китайці (близько 5 %), на третьому — білоруси (близько 4 %).
«Легальне працевлаштування українців — це позитивне явище. Не всі свої заробітки українці відправляють сім’ям, адже вони живуть тут, роблять покупки та платять податки. Крім того, з огляду на те, що поляки масово виїжджають на заробітки в інші країни, відкриття ринку на працівників із України допомагає Польщі забезпечити заповнення багатьох вільних робочих місць», — наголошують економісти НПБ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply