Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Українці окуповують Польщу

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Українці окуповують Польщу

Упродовж кількох останніх років у Польщі серед іноземців, котрі створили свої фірми, стає все більше українців. Про це повідомляє найвпливовіше польське видання Gazeta Wyborcza. Збільшилася й кількість студентів, котрі почали бізнес на польській території. Раніше свою справу в Польщі відкривали здебільшого громадяни країн «старого» Європейського Союзу (ЄС), зокрема, німці та британці.
Але ситуація змінилася. «Серед іноземців, котрі засновують фірми у Польщі, стає все більше українців. Також вони становлять найбільшу групу імміґрантів-підприємців в Опольському воєводстві», — зазначає Сабіна Кубічєль-Лодзіньська з Відділення економіки та підприємництва «Опольської політехніки».
Про громадян країн Східної Європи, зокрема, й України, сформувався стереотип, що вони у Польщі грають роль лише робочої сили. Однак, тепер саме українці виявляють особливу активність у заснуванні бізнесу та створенні робочих місць.
Понад 36 % фірм, зареєстрованих в Опольському воєводстві, належать громадянам України. Gazeta Wyborcza пише, що це здебільшого чоловіки віком 26-30 років із вищою освітою. Їхній бізнес найчастіше стосується сфери послуг. «На відкриття фірми у Опольському воєводстві часто наважуються люди, котрі лише приїхали до Польщі», — зазначає експерт. Така ситуація стосується й інших країн. Зокрема, в США імміґранти заснували 25 %  ІТ-фірм, доходи яких перевищують мільйон доларів.
А от у польському місті Люблін з’явились білборди зі закликом вивчати українську мову. Фото опублікували у спільноті «Українці у Польщі». Автори проекту «Люблін вивчає українську» зазначають, що вони вже тривалий час живуть у Польщі та хочуть розказати місцевим мешканцям про свою мову.
Українці пишуть, що на білбордах вони розміщують фрази українською мовою з польським перекладом. Й українським жителям Любліна буде дуже приємно, якщо польські сусіди хоч єдиною фразою українською мовою привітаються із ними. На такі білборди українці збирають пожертви.
Українською мова з березня цього року з’явилася й у банкоматах і платіжних терміналах мережі Euronet. Реалізували таку ініціативу через усе більшу потребу клієнтів, котрі прибули з України. До цього обслуговування банкоматів було доступним лише польською, англійською та німецькою мовами.
Gazeta Wyborcza повідомляє, що фактична кількість громадян України, котрі живуть у Польщі, зараз залишається загадкою. Точні дані відсутні як у уряду, так і в Управлінні соціального страхування. Ні дані про видані візи, ні кількість виданих дозволів на роботу або постійне проживання, ні страхові внески не дають повної інформації про кількість українців у Польщі.
Тому джерелом такої інформації стали смартфони, які використовують громадяни України. Компанія Selectivv, яка вивчає звички та поведінку власників телефонів, має дані, які допомогли це визначити. Аби переконатися, що телефон, швидше за все, належить українцеві, достатньо знати, що SIM-карта належить одному з польських операторів, пристрій налаштований на українську або російську мову і хоча б раз на рік приєднується до українських стільникових мереж.
Користувачів, котрі відповідають таким критеріям, у січні в Польщі було 1,27 млн. Роком раніше їхня кількість становила понад 830 тис. Дані, якими володіє Selectivv, анонімні. Однак компанія навіть знає, скільки українок у Польщі планують вагітність або вже чекають дитину. Це можна дізнатися завдяки програмам із планування вагітності.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply