Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Українці леґалізуються в Польщі

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Українці леґалізуються в Польщі

Громадяни України за три перших місяці акції з леґалізації статусу іноземцями-нелеґалами — так званої аболіції — подали близько 1 150 заявок на отримання офіційного дозволу на перебування в Польщі. Як повідомили в прес-службі польського Міністерства внутрішніх справ (МВС), українці посіли друге місце за кількістю поданих заявок після громадян В’єтнаму — 1,5 тис. таких прохань. За даними польського МВС, на леґалізацію також подавали громадяни Пакистану, Вірменії, Китаю, Індії, Єгипту, Росії, Білорусі та Грузії — від 500 до 50 заявок.

Майже 80 % усіх заявок іноземців-нелеґалів зареєстровано в столичному Мазовецькому воєводстві. За даними МВС, 1 300 іноземців уже отримали дворічні дозволи на леґальне перебування в Польщі. Польська влада відмовилася надати такий дозвіл близько 80 іноземцям, які не виконали базових формальних умов, необхідних для його отримання. Прес-служба зазначила, що кількість заявок на леґалізацію в рамках чинної «аболіційної акції», яка триватиме до 2 липня 2012 року, перевищила попередні, які Польща проводила напередодні вступу до Європейського Союзу 2003-го та перед приєднанням до Шенгенської зони 2007 року.

Як писав «Міст», акцію за леґалізацію нелеґальних міґрантів у Польщі ініціювали 2010 року громадянки України, які спільно з представниками польських громадських організацій написали відповідне звернення до представників польської влади.

У межах попередніх леґалізаційних акцій свій статус у Польщі узаконили менш ніж 4 тис. людей, що експерти пояснюють дуже жорсткими умовами отримання дозволу на леґальне перебування, передбачене тодішніми умовами. МВС Польщі оцінює кількість нелеґалів приблизно 50 тис., зауважуючи, що більша частина з них не українці, а громадяни інших держав, яким складніше отримати польську візу: у першу чергу, вірмени та в’єтнамці. У 38-мільйонній Польщі на початок цього року право леґального перебування мали близько 100 тис. іноземців, третина з яких — громадяни України.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...