Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Українські традиції показали мешканцям Лондона

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

Українські традиції показали мешканцям Лондона

Різдво у Лондоні

Нещодавно в українській церкві у Лондоні відбувся концерт традиційних різдвяних пісень і вертеп. Про це повідомили у прес-службі Посольства України у Великій Британії. Колядки, серед яких була і композиція українського композитора Миколи Леонтовича «Щедрик», відома в англомовному світі як Carol of the Bells, прозвучали у виконанні церковного хору «Промінь надії» та музичного тріо «Жайвір». Традиційне театральне дійство виконали актори лондонського «Молодого театру».
«Ми хочемо ближче познайомити британців із українськими різдвяними традиціями, зокрема з вертепом, коли мандрівні актори, вбравшись у костюми персонажів, що символізують добро та зло, зображують події до і після народження Христа», — пояснила Юлія Шиян, учасниця творчої групи Fragile Independence.
Гості взяли участь у майстер-класі з приготування українських різдвяних страв і мали можливість придбати українські сувеніри. Зібрані кошти будуть спрямовані через волонтерську організацію «Надійний тил» на потреби українських дітей-вимушених переселенців, котрі перебувають у м. Артемівську Донецької області.
«В Артемівську проживають 15 тис. переселенців, із котрих — понад 3 тис. дітей. Родини покинули свої домівки через військовий конфлікт, але через нестачу коштів не змогли від’їхати більше ніж на 30 км від лінії фронту. Ми прагнемо зробити все можливе для покращення умов життя дітей, котрі були змушені полишити рідні домівки та стали жертвами зовнішньої аґресії проти України», — розповіла Тетяна Вовнянко, директор фонду Ukraine Aid.
Захід було організовано благодійним фондом Ukraine Aid і творчою групою Fragile Independence за підтримки Української католицької церкви Святої Родини у вигнанні, лондонського відділення Союзу українців Британії та Посольства України в Об’єднаному Королівстві.

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply