Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Українські міґранти освоюються в Німеччині

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Українські міґранти освоюються в Німеччині

Серед держав Західної Європи, до яких охоче імміґрують, Федеративна Республіка Німеччина (ФРН) посідає одне з перших місць. Щороку країна приймає сотні тисяч людей. Згідно з даними Федерального статистичного відомства у Вісбадені, 2012-го кількість прибулих до Німеччини перевищила 1 млн — це рекордний показник починаючи з 1995 року. Із Росії до ФРН приїхало 20 714 міґрантів, з України — 7 774, із Казахстану — 2 545, із Білорусі — 1 653. Імміґрантів поділяють на тимчасових і постійних. До першої групи належать люди, які приїхали на навчання або роботу, а також біженці з кризових регіонів і ті, кому було відмовлено в політичному притулку. Постійні імміґранти — це переселенці з країн пострадянського простору та Східної Європи, міґранти-євреї із цього ж реґіону, яких у ФРН приймають за спеціальною програмою, люди, котрі отримали притулок із політичних чи інших мотивів, а також ті, хто приїжджає у ФРН, аби з’єднатися з родиною.

Висока кваліфікація
Дуже часто з пострадянських республік до Німеччини приїжджають висококваліфіковані фахівці, розповідає Герберт Брюкер з Інституту з вивчення ринку праці та професій. «Порівняно з мешканцями Німеччини, вони частіше мають вищу освіту, яка, утім, не завжди дорівнює німецьким стандартам», — наголосив експерт. Цей факт пояснюється передусім різними особливостями систем освіти в Німеччині й у Співдружності Незалежних Держав.
Про високу кваліфікацію переселенців із країн колишнього СРСР говорить і Барбара Діц, експерт з Інституту дослідження країн Східної та Південно-Східної Європи. Однак для того, щоб отримати дозвіл на проживання в Німеччині, самої лише доброї освіти недостатньо. Необхідно надати договір про роботу зі щорічним доходом не менше за 40-50 тис. EUR на рік, залежно від фаху.
За словами п. Діц, на роботу до Німеччини нерідко приїжджають і громадяни Білорусі. «Незважаючи на те, що ця країна вважається більш-менш закритою для виїзду, у тих, хто не займається політичною діяльністю, усе ж залишилася можливість еміґрувати», — каже фахівець і додає, що в Німеччині білоруські фахівці часто працюють у сфері комп’ютерних технологій і, відповідно, непогано заробляють.

Різні причини повернення додому
Чи надовго залишаються тимчасові міґранти в Німеччині? У звіті Федерального статистичного відомства немає такої інформації. На думку Герберта Брюкера, імміґрація зараз має, радше, тимчасовий характер. «Люди якийсь час живуть у Німеччині, а потім або повертаються додому, або ж переїжджають в інші країни», — зазначає він.
Про причини повернення на батьківщину статистика взагалі не каже. Але, за твердженням експертів, ці рішення мають різну мотивацію. «У декого закінчується термін дії трудового договору, тому вони змушені покинути ФРН, — пояснює Барбара Діц. — Їдуть і студенти, які після навчання в Німеччині знайшли чудову роботу в себе на батьківщині».
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply