Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Українська мова в Туреччині та Білорусі

Автор:

|

Квітень 05, 2018

|

Рубрика:

Українська мова в Туреччині та Білорусі

Відкриття відділення української мови та літератури в Стамбулі

У Стамбульському університеті відбулося відкриття відділення української мови та літератури. «Вперше студенти Туреччини отримали можливість у рамках вищої освіти не просто вивчати українську мову, а й глибше зануритися в нашу культуру, краще зрозуміти особливості українського народу», — повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України (МОН).
Спеціальність відкрита на факультеті літератури, кафедрі слов’янських мов і літератур. Зараз на бюджеті за фахом уже вчаться 18 студентів. На спеціальності вивчають прикладне українське мовознавство, фонетику, морфологію, синтаксис української мови, усну та письмову літературну мову, читання та тлумачення текстів, ділове листування, переклад художніх творів і навіть синхронний переклад.
Також передбачено, що турецькі студенти вивчатимуть українську історію, культуру, літературу, лінгво-культурологію. Також наголошується, що зараз у вищих навчальних закладах України навчаються 1 823 громадяни Туреччини, а в турецьких університетах здобувають освіту за повним циклом 464 українці.
Водночас Міністерство освіти Республіки Білорусь (РБ) затвердило навчальну програму факультативних занять «Українська мова» для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти з білоруською та російською мовами навчання та виховання.
Відповідна навчальна програма розміщена на сайті Національного освітнього порталу РБ. «Відтепер зацікавлені особи можуть звертатися до директорів білоруських загальноосвітніх навчальних закладів із метою організації уроків української мови», — сказано у повідомленні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply