Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 15, 2019

Українка Тетяна Тарасенко балотується в мерію Рима

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

Українка Тетяна Тарасенко балотується в мерію Рима

Тетяна Тарасенко

Столиця Італії готується до виборів нового мера та депутатів міської ради. Соціалістична партія подала на наступні вибори у Капітолій список Una rosa per Roma на підтримку кандидата у мери Роберто Ґ’ячетті. 10 травня список «Троянда для Рима» було представлено у центральному представництві Єдиної федерації італійських письменників. Кандидати позиціонували загальні принципи своєї передвиборчої програми як «світські, цивільні та соціалістичні».
У нього входять 48 претенденти у комунальні радники, 18 із них — жінки. Багато з них не є професійними політиками, а представниками громадянського суспільства — соціологи, журналісти, письменники, політологи тощо. Серед них є й українка. Тетяна Тарасенко (Кузик) — уродженка Тернополя, перекладач, колишній головний редактор газети для українців «Форум», колишня голова Української асоціації жінок, котрі працюють в Італії. Засновник і директор української школи «Престиж» у Римі, а зараз — студентка факультету соціології Університету св. Томи Аквінського «Анжелікум». Вона є першою громадянкою України, котру 2006 року обрали у Міську раду Рима додатковим радником із питань країн Східної Європи, що надавало їй можливість обговорювати політичні й адміністративні рішення на засіданнях міськради Риму, проте без права участі у голосуванні.
Жителів столиці запросять на виборчі дільниці для обрання нового господарника столиці Італії 5 червня ц. р. Можливе перебалотування заплановано на 19 червня. Голосувати на виборах можуть лише італійці, чи іноземці, котрі набули італійське громадянство.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply