Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Україна кличе — закордонні виборці не відповідають

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Україна кличе — закордонні виборці не відповідають

Громадяни України, які в день виборів до ВРУ 28 жовтня перебували за межами країни, могли проголосувати на 116 дільницях, створених на території 77 держав. Незважаючи на можливість уплинути на майбутнє держави вибори народних депутатів пройшли з незадовільною явкою.
Якщо в Україні вибори проходили за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, то на закордонних дільницях можна було голосувати лише за партійними списками. Перші бюлетені були опущені в урни на дільниці в столиці Австралії Канберрі, яку від Києва віддаляє десять часових поясів, а останні — на виборчій дільниці в українському консульстві в Сан-Франциско на Тихоокеанському узбережжі США.
Забезпечуючи конституційне право громадян за кордоном, Україна виділила фінансування виборчих комісій розміром 6,5 млн грн, формуючи списки виборців на основі консульського обліку та внесення за заявами. Та закордонні виборці вкотре не відгукнулися на заклик висловити власну точку зору й змінити політичну ситуацію в Україні. Цього року на закордонних дільницях проголосувало 20 422 виборців. Це – майже вдвічі менше, ніж на попередніх виборах, тоді як кількість громадян України за кордоном лічать мільйонами.
В Італії найактивнішими українці були 2004 року, на президентських виборах, коли проголосували 13 тис. громадян. У парламентських виборах-2006 узяло участь близько 2 тис. осіб. 2007-го — менш ніж тисяча.
В Італії вибори проходили на трьох виборчих дільницях, організованих при дипломатичних представництвах у Римі, Мілані та Неаполі. Громадяни України, які нелегально перебувають за кордоном, також могли взяти участь у голосуванні. Підставою для включення до Держреєстру виборців був вік, а також документ, що посвідчує особу.
За даними Національного інституту статистики Італії, загальна кількість українців, що легально проживали в країні станом на 1 січня ц. р., складала 218 099 осіб, ще понад 13 148 українців заявило про свою присутність у країні під час останньої легалізації. Та на дільниці прийшло приблизно 1,5 тис. людей.
Уже традиційними проблемами в питанні участі закордонних українців є значна інформаційна обмеженість, відсутність зацікавленості учасників перегонів у організації виборчого лікнепу, а також витрати, пов’язані з добиранням з інших міст для реєстрації в списках виборців і в день голосування. Ллє воду на вогонь боязнь заробітчан перед непередбачуваністю українського податкового законодавства. Та, на мою думку, основною причиною є байдужість і розчарування людей у політичній ситуації в країні.
Українські політики діють за принципом: відсоток голосів із-за кордону не вплине на результати виборів, тож нічого серйозно перейматися. А економічні біженці з України відповідають їм байдужістю в день виборів. Від цього взаємного ігнорування програє як демократія в Україні, так і її громадяни.
Маріанна Сороневич, головний редактор «Української газети» в Італії

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...