Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

У Відні знесуть пам’ятник Франку?

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

У Відні знесуть пам’ятник Франку?

Австрійський тижневик Profil надрукував статтю під назвою «Жиди, кровопивці», у якій Івана Франка названо антисемітом. У публікації також ставиться під сумнів доцільність подальшого збереження пам’ятника «антисеміту» Франку, встановленого в центрі Відня.

Слова, винесені в заголовок статті: Juden, Blutsauger – автор приписує українському поетові. Загалом, у тексті журналу було подано кілька безсистемно вирваних із контексту цитат із творів Франка, де міститься характеристика галицьких євреїв. Самого ж письменника названо «радикальним націоналістом і палким антисемітом».
Публікація цієї статті збіглася в часі з науковою конференцію у Віденському університеті, яка відбулася наприкінці жовтня. Цей захід було присвячено з’ясуванню того, наскільки Івана Франка можна вважати антисемітом і чи заслуговує він на вшанування в Австрії. Там навіть піднімалося питання про доцільність існування на фасаді Університету пам’ятної таблиці І. Франкові й погруддя українського письменника в центрі міста.
Спровокував дискусію виходець із Одеси Еміль Лянґерманн, який 1970 року перебрався з родиною до Австрії. Саме він переклав німецькою й подав до магістрату Відня «антисемітські» цитати з Франкових творів.
Погруддя Івана Франка роботи львівського скульптора Любомира Яремчука, встановлене в центрі Відня, поблизу церкви Святої Великомучениці Варвари. Відкриття пам’ятника відбулося 28 травня 1999 року. Проект створили львівські архітектори Василь Каменщик і Володимир Турецький. Пам’ятну ж дошку Іванові Франку на фасаді Віденського університету було встановлено 1993-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...