Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 7, 2020

У Варшаві з’явився сквер ім. Василя Стуса

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

У Варшаві з’явився сквер ім. Василя Стуса

У центральній частині Варшави урочисто відкрили сквер, якому рішенням міської ради столиці Польщі було надано ім’я українського поета-шістдесятника і дисидента Василя Стуса. У заході у варшавській дільниці Мокотув взяли участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, посол України Андрій Дещиця, представники центральної та місцевої влади, а також українська і польська громади.
Зокрема, Єва Малиновська-Ґрупінська, голова Ради Варшави, нагадала, що Василь Стус боровся за свободу, був незламним у боротьбі за свої ідеали. Вона також порадила кожному варшав’янину та поляку прочитати хоча б один раз біографію українського поета та дисидента. «Це була людина, котра боролася за волю України, за українську мову, за українських письменників. За цю боротьбу його виганяли з роботи, кидали до в’язниці, а потім він заплатив найвищу ціну — помер внаслідок виснаження у радянському таборі», — сказала вона.
Павло Клімкін наголосив на символізмі того, що Польща першою увіковічила постать Василя Стуса, присвоївши одному з центральних скверів столиці його ім’я. Міністр пригадав слова поета про його захоплення патріотизмом і боротьбою польського народу проти тоталітарного комуністичного режиму у 1980-х рр. «Тільки що на спільній прес-конференції з Вітольдом Ващиковським я процитував кілька рядків, написаних Василем Стусом у засланні, в радянському таборі: «У тоталітарному світі немає жодного іншого народу, який би так віддано захищав своє людське і національне право. Польща подає Україні приклад», — розповів п. Клімкін.
Він також нагадав про незламність і безкомпромісність Василя Стуса у його боротьбі за свободу, що може бути прикладом як для українців, так і для поляків. «Вважаю, що він є прикладом для всіх нас — особливо зараз, коли ми боремося з російською аґресією. І те, що він загинув у комуністичному засланні, не просто надихає, а зобов’язує нас перемогти. Перемогти спільно, оскільки для нас всіх свобода є зрозуміла. Ми розуміємо її ціну, на жаль, тільки зараз».
Ухвалу про надання одному зі скверів міста ім. Василя Стуса міська рада Варшави прийняла на початку лютого
ц. р. В обґрунтуванні до ухвали мовиться, що Василь Стус був «українським поетом та опозиційним діячем», а також «полонофілом і прибічником польсько-українського порозуміння».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply