Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

У Празі вимагали люстрації дипломатів

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

У Празі вимагали люстрації дипломатів

Мітинґ у Празі

У Празі (Чехія) відбувся пікет посольств України та Російської Федерації (РФ). Пікетувальники передали виконувачу обов’язків міністра закордонних справ України листа з вимогою очистити всі дипломатичні представництва України від прихильників режиму Януковича.

Листа з вимогами на ім’я Андрія Дещиці, виконувача обов’язків міністра закордонних справ України, передали представнику посольства, після чого учасники пікету вирушили до диппредставництва РФ у Чехії. Там до українських громадян долучилися білоруські громадські активісти, котрі живуть і працюють у Празі.
Українці та білоруси звернулися до лідерів Росії з вимогою звільнити окупований Крим, зупинити дестабілізацію ситуації в Україні, а також повернути демократію у РФ. Серед вимог до російського президента також було надання широкої автономії Кубані, Сибіру, Далекому Сходу, Дагестану, Чечні, Татарстану та виконання умов Будапештського меморандуму 1994 року. Звернення з вимогами на ім’я Сергія Кисельова, посла РФ у Чехії, було передане в посольство.
На демонстрації виступила Ніна Аксьончик, білоруська поетка й член Спілки письменників Білорусі. Вона прочитала свої вірші, присвячені Майдану й «Небесній сотні». Наприкінці пікету біля посольства Росії в Празі його учасники заспівали гімн України. Організатори акції — міжнародне об’єднання «Українська свобода», громадське об’єднання «Ніколи знову» (його метою є люстрація працівників органів влади в Україні), українські та білоруські громадські активісти. Участь у пікетах узяло близько 30 осіб.

Христина Бондарєва, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...