Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

У Празі вшанували пам’ять «Небесної сотні»

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

У Празі вшанували пам’ять «Небесної сотні»

Акція у столиці Чехії

На галявині одного з парків у Празі встановили 107 дерев’яних хрестів, що символізують пам’ять загиблих героїв Майдану. На акції пам’яті «Небесної сотні» виступив Карел Шварценбег, колишній міністр закордонних справ Чехії та голова партії TOP-09, котрий закликав українських і чеських громадян, а також європейських політиків до «пильності в протистоянні з аґресивною політикою Росії щодо України».

На заході також виступили Валерій Лобач, консул посольства України в Чеській Республіці, Галина Андрейцева, представник українського громадського об’єднання «Українська європейська перспектива», й Іванка Іллєнко, солістка балету Національного театру в Празі.
Мартін Углірж, представник чеського громадського об’єднання «Хочемо демократичну Україну», розповів присутнім про замученого Володимирі Рибака, депутата Горлівської міськради. Його некролог був приєднаний до «Стіни пам’яті» на символічному цвинтарі «Небесної сотні» в Празі.
Участь у акції також взяв і Олександр Медведєв, один із 38 поранених героїв Майдану, котрих прийняла на лікування Чехія. Молодик уже добре почувається й готується до повернення на Батьківщину. Він розповів про тривогу, яку викликають дії Росії на південному сході України, зокрема щодо підтримки проросійських сепаратистів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply