Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА

Автор:

|

Жовтень 20, 2016

|

Рубрика:

У Польщі зруйнували пам’ятник героям УПА

Вандали

У селі Верхрата Підкарпатського воєводства на півдні Республіки Польща (РП) нещодавно було зруйновано чергове українське місце поховання на місцевому кладовищі. Відповідальність за акт вандалізму взяла на себе радикальна націоналістична група «Табір Великої Польщі», яка розмістила в Інтернеті відео знищення пам’ятника. «Табір Великої Польщі» симпатизує бойовикам на Донбасі, а Давид Ґудзєць, член цієї організації, котрий розмістив відео, модерує польською мовою сторінку бойовиків Novorossia.Today.
Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі, зазначив, що це — черговий акт вандалізму стосовно до українських місць пам’яті за останні два роки. Він не виключив, що знищення пам’ятника пов’язане з прем’єрою у Польщі художнього фільму «Волинь». «Складно однозначно сказати, але зрозуміло, що цей фільм несе за собою негатив», — констатував лідер діаспори.
З 2015 року на півдні Польщі зруйновано вже вісім місць пам’яті українців, зокрема й на могилах. Деякі з них було встановлено за кошти польського бюджету. Пам’ятник на кладовищі у Верхраті з’явився на місцевому кладовищі 1993-го. Його встановлено на могилі 13 солдатів УПА (їхні імена викарбувані на металевих табличках), а також цивільних осіб. На колишньому греко-католицькому кладовищі неподалік від церкви, яка зараз є римо-католицьким костелом, поховані українські мешканці цього села.
Український інститут національної пам’яті попросив владу РП провести прозоре розслідування всіх фактів наруги та нищення українських місць пам’яті та вимагає негайно відновити знищені українські пам’ятники та пам’ятні знаки коштом Польської держави.
Понад 70 представників польської інтелігенції також звернулися до влади країни приділити особливу увагу проблемі знищення українських пам’ятників на польсько-українському прикордонні, ретельно розслідувати ці злочини і запобігти їхньому скоєнню в майбутньому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply