Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

У квартирі Гоголя відкрили музей

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

У квартирі Гоголя відкрили музей

У Римі, на вулиці Сістіна, 126 кілька років мешкав Микола Гоголь. У той час український письменник отримував із царської скарбниці 5 тис. рублів на життя в Римі, але грошей усе ж не вистачало, тому він два-три місяці жив у Італії, а потім повертався в Петербург. Нагадаємо, що Гоголь чудово розмовляв італійською й навіть написав розмовник для мандрівників.

Письменник не міг оплачувати квартиру, поки жив у Росії, і, коли він знову приїжджав до Рима, власник зазвичай пропонував йому будь-яке інше вільне помешкання. «Гоголь жив у цьому будинку з 1837-го по 1843 рік і змінив, принаймні, чотири квартири. Я радий, що в одній із них буде тепер музей, — розповів Олексій Кара-Мурза, автор книги «Гоголь у Римі».
Музей і культурний центр відкрили 20 березня. Музей розмістився в трикімнатній квартирі. Тут колись письменник створював роман «Мертві душі» та безліч інших творів. Обстановка в помешканні максимально наближена до тієї, яка була за Гоголя. У передпокої — бібліотека на всю стіну, на вішалці висить старовинний плащ самого письменника й ціпок. Коли в раді місцевого кондомініуму дізналися, що в них знову «пропишеться» Гоголь, то вирішили прибити на двері мідну табличку «Гоголь», а над дзвінком квартири — «Прихожая». Дві вітальні буде призначено, як і раніше, для прийомів. У кутку, за традицією минулого, буде стояти рояль. Тут же висітиме портрет Гоголя пензля художника Олександра Іванова, який тут гостював.
Власники будівлі зовсім недавно продали квартиру міжнародній асоціації, яка займається врученням премії імені Гоголя в Італії.
Квартира – у прекрасному стані, потрібно було тільки трохи поліпшити колір стін, вони забарвлені в теплі відтінки жовтого, провести електрику. Очікується, що в музеї-квартирі Миколи. Гоголя проходитимуть проводять поетичні, музичні та літературні вечори, художні виставки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...