Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Церква ініціювала діалог у сфері міґрації

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Церква ініціювала діалог у сфері міґрації

«Київські діалоги» на тему міґрації, що відбулися у Берліні, завершилися парламентським сніданком у Бундестазі, участь у якому взяли німецькі й українські депутати, а також експерти у сфері міґрації. Під час цієї зустрічі було обговорено основні висновки дводенної праці та спільно сформульовано напрямки подальшої співпраці.

Захід розпочався вступ­­ним словом о. Штефана Дартмана, керівника благодійного фонду «Реновабіс», який підкреслив особливу роль Церкви в царині міґрації. «У Німеччині не дуже популярно піднімати гострі питання щодо захисту міґрантів. Аби вони не замовчувалися, Церква зобов’язана їх порушувати. В українському су­спільстві Церква займає особливе місце. Зокрема, УГКЦ виконує роль своєрідного орієнтира з багатьох соціальних питань», — наголосив він.

Андрій Васькович, президент міжнародного благодійного фонду «Карітас Україна», окреслив коло ключових соціальних проблем, пов’язаних із міґрацією, таких як становище дітей міґрантів, догляд за літніми членами їхніх родин, реінтеґрація тих, хто вирішив повернутися на Батьківщину.

За словами Тараса Стецьківа, народного депутата України, одним зі шляхів подолання викликів міґрації є спільна робота законодавців обох країн над уреґулюванням міґраційних потоків. «Ми вважаємо, що потрібно ініціювати діалог на міждержавному рівні, зокрема через українсько-німецьку міжпарламентську групу. Її потенціал використовується недостатньо. Гадаю, що навесні ми могли би спробувати організувати першу зустріч. Власне, ми вже досягли попередньої домовленості про це під час парламентського сніданку у Бундестазі», — наголосив нардеп.

Барбель Кофлер, депутат Бундестаґу й учасник міжпарламентської групи, висловила готовність активно включитися в таку роботу. «Переконана, що користь від цієї праці отримають усі учасники», — зазначила депутат.

На думку Григорія Селещука, голови Комісії в справах міґрантів, порядок денний для міжпарламентської групи повинна готувати українсько-німецька експертна група у сфері міґрації. «Адже перед нами стоїть надскладне завдання — знайти нові шляхи вреґулювання міґраційних процесів» — зазначив він. Свою зацікавленість участю в роботі експертної групи висловили д-р Гайке Дьоренбахер, виконавчий директор Німецького товариства східноєвропейських досліджень, й Ірина Підлуська, виконавчий директор фонду «Відродження».

Григорій Селещук підкреслив, що «Україна має сформулювати власне бачення цього питання, з яким вона би могла виходити на міжнародний діалог, і в його центрі має бути людина, як зауважив владика Йосиф Мілян».

Наступний раунд дискусії відбудеться під час «круглого столу» «Обличчям до людини: Церква й держава в служінні еміґрантам», що відбудеться 15 березня 2012 року у Києві. Серед його учасників: Блаженнійший Святослав Шевчук, глава УГКЦ; Петро Стецюк, суддя Конституційного Суду України; Оксана Іванкова-Стецюк з Інституту народознавства Національної академії наук України (НАНУ); Павло Садоха, голова Спілки українців Португалії; Ігор Марков, директор Лабораторії соціальних досліджень і керівник сектору етносоціальних досліджень Інституту народознавства НАНУ. До участі в «круглому столі» запрошено представників релігійних організацій, керівників державних структур, політиків, дипломатів, науковців-дослідників, практичних виконавців у державних структурах, лідерів громадських організацій.

Світлана Одинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply