Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

«Стабільна» Україна шокує?

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Через кризу в Європі українські заробітчани почали масово втрачати роботу, але вони не поспішають повертатися додому, оскільки переживати безробіття за кордоном – значно легше, ніж в Україні, де чиновники обдирають людей, як липку.

За словами трудових міґрантів, які вже по 10-15 років офіційно працюють за кордоном, якщо на чужині ти втратив роботу, то навіть допомоги з безробіття, що складає близько 400 EUR, вистачає на сяке-таке проживання, плюс інколи трапляються невеликі підробітки, доходів із яких можна не декларувати.
Ті ж гастарбайтери, котрі за відсутності перспектив працевлаштування наважуються повернутися в Україну, хапаються за голову. Просто вони звикли жити в цивілізованій демократії та відвикли від тотальної української корупції. Наприклад, відкриваючи власну справу в Європейському Союзі (ЄС), можна сміливо розраховувати на грошову підтримку від країни. В Україні ж, навпаки, почати свій бізнес можна, лише витративши величезні кошти на різні довідки, дозволи, папірці та хабарі. Тож, враховуючи цілковиту непристосованість до реалій рідної країни, більшість заробітчан воліє терпіти безгрошів’я в ЄС і чекати там на кращі часи, аніж бути жебраком на Батьківщині.
За словами Віктора Горобчука, голови італійського представництва Центру ведення програм ЮНЕСКО, через безробіття в ЄС в Україну раніше чи пізніше будуть змушені повернутися 70 % заробітчан. Уже зараз 30-40 % трудових міґрантів у Італії сидять на голодному пайку та працюють за мізерні зарплати. Зі свого боку, українська влада в особі міністра соцполітики Сергія Тігіпка запевняє, що держава може зараз запропонувати міґрантам роботу з конкурентними зарплатами, проте заробітчани, знаючи українські реалії, у це не вірять.
Нагадаємо, що, за підрахунками Міністерства соцполітики України, за кордоном наразі працює близько 3 млн українських громадян. За неофіційними даними, їх кількість сягає 5-6,5 млн осіб. Варто також зазначити, що, за підсумками ІІ кварталу ц. р., заробітчани переказали на Батьківщину 1,782 млрд USD, що складає 4 % від валового внутрішнього продукту країни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply