Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Шукачі політичного притулку обирають Чехію

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Шукачі політичного притулку обирають Чехію

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, політичного притулку в Чехії найчастіше шукають українці. Експерти пояснюють, що це — останній козир заробітчан. Торік до чеських інстанцій із заявою про надання політичного притулку звернувся 101 українець, що майже вдвічі більше, ніж 2010-го. Статистика чеського Міністерства праці та соціальної проблематики свідчить: починаючи з 90-х рр. минулого століття потік українських утікачів невпинно зростає. Чехія дедалі більше стає схожою на міжвоєнну Чехо-Словаччину, у якій концентрація українських утікачів була дуже високою. Прагу тоді, зважаючи на велику кількість українських вищих шкіл, називали «українськими Атенами».

Однак, на відміну від тих часів, мотиви нинішніх українців не є суто політичними. На думку аналітиків чеського Міністерства внутрішніх справ, політична мотивація є наслідком економічної. Десятки тисяч українських заробітчан працюють за так званою робочою візою, а коли чинність її добігає кінця й немає надії на продовження, заробітчанин витягає свого останнього козиря — заяву на міжнародний захист.

На запитання, чому саме Чехія (а не Словаччина чи Угорщина) стала для дуже багатьох українців цільовою країною, відповів Олекса Лівинський, головний редактор празького часопису «Пороги»: «Ніхто не обчислював, але неважко помітити, що серед наших заробітчан переважають закарпатці, які не так і давно були громадянами Чехо-Словаччини. У тамтешнього населення зберігся певний сентимент до чехів, а деяка його частина й тепер сприймає Чехію як «свою державу».

 Микола Шатилов

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply