Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Ринок праці Чехії може обвалитися

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Ринок праці Чехії може обвалитися

Чехія з липня ц. р. обмежить кількість заробітчан із країн, що не входять до Європейського Союзу (ЄС). Щільно зачиняться двері для працевлаштування, у першу чергу, перед громадянами України, Росії та В’єтнаму. Таким чином чеський уряд хоче подолати 9-відсоткове безробіття серед місцевого населення. Утім, самі чеські роботодавці переконують: якщо не стане роботи для українця, не буде її й для чеха.

Прикладом такої ситуації може слугувати агрокомпанія Bramko, котра вже наготувала 2 га землі під Прагою для посівної кампанії. Працюють тут традиційно сезонні робітники з України. «Чехія змінила свою стратеґію, аби змусити співвітчизників працювати. Бо уряд більше не хоче їх утримувати на дотаціях», — розповідає Павло Покорни, власник Bramko. Але розуміння мотивів влади не полегшує йому життя, бо цьогорічного врожаю не буде кому збирати. Одні й ті самі українці працюють у п. Покорни вже з десяток років, і жодних нарікань у власника не було. Навпаки, саме українські громадяни беруть на себе найважчу ручну працю. На таку роботу чехів уже не заженеш. Працедавцям порадили замість українських гастарбайтерів шукати робітників у країнах ЄС — Болгарії чи Румунії. Однак це невигідно: ті просять більше грошей, а працюють гірше. Відтак аґрарії країни вже висловили протест Міністерству праці Чехії.

«Якщо влада наполягатиме на звільненні людей з України, то ми перепрофілюємось і будемо вирощувати соняшник і рапс. Вийде так, що й чехи перестануть працювати в нашій фірмі», — каже власник агрокомпанії Bramko. Ще гірша, ніж на полях, справа в чеських офісах. Там урядову ініціативу називають справжньою катастрофою. Найбільшій рекрутинґовій аґенції Чехії доведеться звільнити кілька сотень інженерів та ІТ-фахівців з України. Але замінити їх на місцевих — неможливо, останніх просто бракує.

«Це взагалі — дискримінація прав людей. Ми вже звернулися до ЄС, у Брюсселі нам обіцяли опротестувати це рішення. Усі підприємства сподівалися, що цей закон не запрацює, але таки почав діяти. Враховуючи те, що в Чехії 200 тис. заробітчан з України, — збитки будуть колосальними», — запевняє Ярослава Резлерова, директор рекрутинґової компанії Manpower group. Фахівці переконують: жодні заходи не змусять чехів відмовитися від дотацій на безробіття, що є не набагато меншими від мінімальних зарплат. А держава лише ускладнює життя леґальним працівникам і стимулює зростання «чорного ринку» праці.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply