Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

РП і мільйон трудових міґрантів із України

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

РП і мільйон трудових міґрантів із України
Беата Шидло

Беата Шидло

Беата Шидло, прем’єр-міністр Республіки Польща (РП), заявила, що її країна прийняла «близько мільйона трудових міґрантів із України». Таку заяву глава уряду зробила під час дебатів щодо ситуації в Польщі, проведених у Європейському парламенті в Страсбурзі (Франція). Так п. Шидло прокоментувала небажання уряду брати участь у програмах Європейського Союзу (ЄС) з прийому міґрантів. Крім того, вона наголосила, що не має наміру відмовлятися від передвиборних обіцянок утриматися від прийому сирійських міґрантів.
Варто зазначити, що в попередні роки кількість віз всіх типів, поданих українцями в польські консульства, не перевищувало 600 тис. в рік. Це змушує засумніватися в реалістичності кількості українських трудових міґрантів у Польщі, озвучених прем’єркою.
Андрій Дещиця, Посол України в РП, негайно спростував цю заяву. Він заявив, що Польщі немає біженців із України, є лише українські трудові міґранти, котрі перебувають у країні офіційно, мають хорошу репутацію, працюють на зростання економіки РП і не отримують жодної соціальної допомоги від польської влади. «У Польщі перебуває, можливо, до мільйона людей — українських робітників, котрі перебувають тут легально і займають лише ті робочі місця та вакансії, що вивільнилися в Польщі після того, як мільйони поляків виїхали за кордон у пошуках кращої роботи», — наголосив дипломат.
Він додав, що крім трудових міґрантів у РП також перебуває значна група українських студентів. Більшість із них, як і робітники, також не отримують жодної соціальної підтримки від польської держави, а самі оплачують своє навчання, підтримуючи у такий спосіб польські вищи навчальні заклади фінансово.
Посол України в РП припустив, що називаючи українських трудових міґрантів «біженцями», польська влада використовує це як аргумент у дискусії про розподіл біженців між країнами ЄС. «Напевно, полякам вигідно розповідати про те, що у них вже нібито є проблеми з біженцями з України. У такий спосіб просто використовується факт перебування українських трудових міґрантів у РП як противага аргументам у дискусії в рамках ЄС щодо прийому біженців», — зауважив п. Дещиця.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...