Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Розбудити суспільство коміксами

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Розбудити суспільство коміксами

Робота Ігорта Тувері

Графічна новела «Українські зошити» знаного в Європі автора коміксів Ігорта Тувері поповнилася главою про війну на Донбасі. Італієць намагається розбудити західне суспільство «Баладою про Євгена Мясіна» — так назвав новий комікс 56-річний художник, відомий своїм графічним романом про Голодомор у серії «Українські зошити» 2010-го.

«Це — не наша війна. Ми вбиваємо братів-українців. Майже всі мої друзі загинули або покалічені. Досить із мене цього лайна! Я звільняюся з армії та їду додому», — каже своїй дівчині Каті Євген Мясін. Герой коміксу — російський солдат з Омська, він служить у морській піхоті. Улітку його військову частину відправили до Ростовської області нібито на навчання. Хлопцям дали наказ заходити на територію України та воювати там. Євген вирішив звільнитися, бо не хотів убивати українців.
«Дізнався про історію Жені Мясіна від російської блогерки Олени Васильєвої, — розповідає Ігор англійською. — Женю збила машина 3 вересня. Це був прямий наслідок його рішення звільнитися. Бо розтин довів, що серце хлопця зупинилося задовго до того, як його переїхала вантажівка. Коли прочитав про нього, самому захотілося битися, розказати про це, поширити правду. Мене так вразила ця історія, що готую спеціальний випуск журналу, присвячений Євгенові. Як художник, я відчуваю відповідальність. Не можу зображати вигадані сюжети, коли навколо таке коїться. Ніколи не думав, що малюватиму війну — цей жахливий інструмент знищення людства».
Зараз художник працює над новими сюжетами про війну на Донбасі. «Мій батько був композитором, бабуся добре знала російську літературу. Тож сім’я здавна пов’язана зі слов’янською культурою. Я мав на думці видати книгу про Чехова. Уперше приїхав в Україну 2008-го, щоби побачити його будинок у Криму. Тоді помітив сум на обличчях людей і почав розпитувати, як їм велося впродовж тих 70 років радянської влади. Вирішив трохи пожити, як звичайний українець. Винаймав квартиру, їздив трамваєм, купував їжу в крамниці та розмовляв із людьми на вулиці. Вважаю, що історія не існує сама по собі. Вона є важлива тільки в тому, як впливає на повсякденне життя людини. Наприклад, як Голодомор або вторгнення Росії в Україну. 2008-го запитував в українців, чи бояться вони, що Україна буде наступною після Грузії. Більшість не боялася та не думала про це. Дехто вважав, що буде значно краще жити, коли прийде Росія. Російська пропаганда вміло приховує фінансову кризу в Росії».
Художник щороку приїжджає в Україну. «У вас життя — нелегке. А коли російська армія ще й допомагає в так званій громадянській війні — це ще більше крові й болю. Треба називати речі своїми іменами: війна на Донбасі — це вторгнення іншої країни. Щоби світ це зрозумів, у своїх роботах я даю голос простим людям, котрих зазвичай не чути», — каже мистець.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply