Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Радіоведучим загрожує в’язниця

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Радіоведучим загрожує в’язниця

Справу ведучих радіо Eska Rock Якуба Воєвудського та Міхала Фігурського передали до одного з районного судів Варшави. У вересні ц. р. прокуратура висунула шоуменам звинувачення в образі українок. «На початковому етапі суд перевірить формальну правильність акту про обвинувачення», — розповіла Йоанна Адамович, речник окружного суду столичної дільниці Варшава-Прага. Формально жоден із ведучих не визнав своєї провини. Раніше п. Фігурський дав коротке свідчення прокуратурі з цього приводу, а п. Воєвудський узагалі відмовився це зробити. Їм загрожує до трьох років ув’язнення.

Як писав «Міст», двоє відомих у Польщі журналістів Якуб Воєвудський і Міхал Фігурський після матчу Україна — Швеція в ефірі розважального радіо Eska Rock 12 червня ц. р. у зневажливій формі висловилися щодо українок. З огляду на протести з боку місцевих українців, багатьох неурядових організацій у Польщі та реакцію Міністерства закордонних справ України, прокуратура в Польщі розпочала розслідування.
Представники радіостанції наголошують: програма Poranny WF, яка виходила в її ефірі з кінця січня 2008-го, була сатиричною та не відображала справжніх поглядів її ведучих. Юристи у дев’ятисторінковій аргументації для суду, серед іншого, навели цитати з публікацій відомих у Польщі осіб, котрі стали на захист п. Воєвудського й п. Фігурського, переконуючи, що своїми висловлюваннями вони насправді боролися з ксенофобією та расизмом, а не пропагували їх.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply