Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

П’ята за чисельністю громада Італії

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

П’ята за чисельністю громада Італії

В Італії проживає 225 тис. громадян України. За іншими даними, вихідців з України на півострові, щонайменше, – півмільйона. Офіційну інформацію оприлюднив Центр досліджень IDOS спільно з італійською Службою проти расової дискримінації UNAR. Згідно з нею, українська громада в Італії є п’ятою за чисельністю імміґрантською спільнотою після румунів, марокканців, албанців і китайців.

Автори дослідження зазначають, що, незважаючи на тривалу економічну кризу в Італії, потік іноземців у країну хоч і несуттєво, але все-таки збільшився. Зараз на півострові законно перебуває понад 5 млн громадян іноземного походження. Із місцевою «пропискою» їх налічується понад 4 млн, що становить понад 7 % загальної кількості населення. Найбільше імміґрантів зосереджено на півночі країни та в таких великих містах, як Рим і Мілан.
Попри кризу, рівень зайнятості серед іноземців залишається традиційно високим, порівняно з італійцями. Дослідники пояснюють цей феномен тим, що імміґранти часто виконують малокваліфіковану роботу з низькою зарплатнею, від якої місцеві жителі відмовляються. Нагадаємо, за даними статистичного відомства Італії ISTAT, число українських громадян, котрі проживають у країні, за останні три роки збільшилося вдвічі та зростає нарівні з румунською спільнотою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply