Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

П’яні поляки напали на будинок із українцями під Ґданськом

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

П’яні поляки напали на будинок із українцями під Ґданськом

Петро, один із постраждалих

Група п’яних поляків напала на будинок у містечку під Ґданськом, де живуть українські заробітчани. Тієї ночі кілька десятків п’яних місцевих поляків підійшли до будинку, у якому мешкали українці, почали кидати камінням і вигукувати ксенофобські гасла.
Як зазначає Gazeta Wyborcza, всі українці легально працюють у польській компанії, яка загалом налічує близько 60 працівників, 24 з них — українці. Нападники побили власника компанії, громадянина Польщі, котрий намагався їх відігнати, а також кількох українців, котрі намагалися врятувати свого керівника.
У ході нападу на будинок, де мешкають десятеро українських працівників польської фірми, а також дві жінки та двоє дітей, нападники використовували палиці, розбиті пляшки та бейсбольну биту. Кричали «Польща для поляків!» і «Додому!».
Поліція затримала сімох нападників віком від 23 до 38 років. Усі, крім одного, були п’яні, в одного з нападників виявили кокаїн. Прокуратура порушила карну справу «на підставі злочину на тлі етнічної та расової ненависті». «Цим чоловікам висунуто звинувачення у зневажанні та погрозах позбавлення життя постраждалих через їхню національність, — заявила Тетяна Пашкевич, речник окружної прокуратури у Ґданську. — Ще одне звинувачення стосується побиття двох постраждалих: поляка, в котрого працювали іноземці, і громадянина України». За даними польської прокуратури, 2016 року у Польщі порушена 1631 справа стосовно злочинів із расистських, антисемітських чи ксенофобських міркувань. Це — на 83 випадки більше, ніж торік.

Андрій Козлов, Zaxid.net

До слова
У Польщі в першому кварталі ц. р. 227 тис. громадян України платили податки в Управління соціального страхування. Зростання склало більше 90 % порівняно з попереднім періодом, пише Rzeczpospolita. Загалом у Польщі офіційно працює понад 330 тис. іноземців. Українці становлять 68 % із цього числа. Також робота в Польщі користується попитом серед громадян Білорусі та Молдови (зростання для громадян обох країн — 40 %) та Індії (зростання на 40 %).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply