Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Програми збереження пам’яті про українців, похованих у Польщі

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Програми збереження пам’яті про українців, похованих у Польщі

У комісії з питань євроінтеграції, транскордонної співпраці та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради відбулися слухання про виконання обласних цільових програм, що фінансуються з обласного бюджету. Як зазначив Павло Хобзей, голова комісії, депутати визнали актуальними на наступні роки завдання та заходи тих програм, які діють у галузі міжнародної співпраці й транскордонного співробітництва, зокрема Реґіональної програми з міжнародного та транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2012-2014 рр. і обласної програми відзначення у Львівській області свят державного, реґіонального, місцевого значення, пам’ятних дат, історичних подій і аналізу суспільно-політичної ситуації в реґіоні.

Цього року з метою збереження національно-культурної самобутності й історичної пам’яті українців, переселених з етнічних українських земель, з обласного бюджету надавалася допомога громадським організаціям депортованих українців для поїздок на етнічні українські землі, розташовані на території Республіки Польща (РП). Зокрема, відбулися поїздки з метою вшанування жертв із числа українських мешканців у селах Павлокомі, Сагрині, Пискоровичах, Березці, Бахові та Лежайську Підкарпатського воєводства, а також до могили автора мелодії Державного Гімну України отця Михайла Вербицького в селі Млинах. Делегація з Львівщини взяла участь у традиційних урочистостях на Українському військовому цвинтарі в селі Пикуличах (Польща).
З ініціативи депутатів Львівської обласної ради організовано роботу українських експертів у архівах Німеччини та РП задля пошуку інформації про українські поховання й складання списків загиблих, проведення пошукових та ексгумаційних процедур на місцях масових поховань українців на території Польщі. Завдяки фінансуванню з обласного бюджету вдалося завершити спорудження Меморіального комплексу на честь полеглих у 1944-1947 рр. українців у селі Заліській Волі, що на території РП. Будівництво було розпочате 2006 року. Цьогоріч відбулося освячення меморіалу. Тепер на завершальній стадії перебувають роботи з будівництва пам’ятника інтернованим воїнам УГА й УНР на колишньому українському військовому цвинтарі в Ланьцуті (Польща).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...