Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Президент СКУ зустрівся з українською громадою Латвії

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Президент СКУ зустрівся  з українською громадою Латвії

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), 15—19 червня ц. р. здійснив подорож до Риги (Латвія), під час якої обговорив низку актуальних питань із Салвітою Аболтіною, спікером сейму Латвії, Едгаром Ринкевичем, міністром закордонних справ, Анатолієм Олійником, послом України в Латвії, і з місцевою українською громадою.

Офіційні зустрічі зі спікером сейму та з міністром закордонних справ президент СКУ провів у супроводі Віктора Стефановича, члена Дорадчого комітету з національних питань при президенті Латвії. П. Чолій висловив вдячність за визнання Латвією 2008-го Голодомору 1932—1933 рр. Ґеноцидом українського народу й акцентував на важливості євроінтеґрації й демократизації України та на їхньому значенні для колективних європейських інтересів.

У зв’язку із цим президент СКУ представив результати соціологічних опитувань про те, що вступ України до Європейського Союзу (ЄС) найактивніше підтримують молоді й більш освічені українці, а також ті, що вже мали нагоду побувати в одній із країн-членів ЄС, США чи Канаді й ознайомитись із їхнім способом життя. Відтак він закликав Латвію як члена ЄС сприяти впровадженню безвізового режиму між ЄС і Україною, молодіжним і студентським обмінам та підвищенню обізнаності українців із європейськими цінностями через різні джерела. У цьому контексті Евген Чолій звернув увагу на імперські плани Росії, які, зокрема, проявляються в поширенні ідеології «русского міра» та в планах щодо створення Євразійського економічного союзу з числа колишніх радянських республік із домінуванням Росії. Президент СКУ зупинився на порушеннях владними структурами України людських прав і основних свобод, а також на важливості чинення на них тиску з боку європейської спільноти з метою повернення до демократичного способу правління. На завершення Евген Чолій закликав Латвію скерувати на парламентські вибори в Україні велику місію спостерігачів.

У межах візиту президент СКУ побував у Музеї окупації Латвії, де ознайомився зі сторінками її історії та підписав гостьову книгу. Евген Чолій також відвідав місцеву українську школу, про діяльність якої йому розповіла директор Лідія Кравченко.

Президент СКУ мав громадську зустріч, під час якої йшлося про різні актуальні питання щодо України й української діаспори та про шляхи майбутньої співпраці з СКУ. По завершенні заходу, який пройшов у Латвійській академічній бібліотеці, Евген Чолій завітав до Українського інформаційного центру, розміщеного в цій же будівлі.

Знайомству президента СКУ з громадським життям українців Латвії сприяли Людмила Бєлінцева й Іван Наливайко, президенти складових організацій СКУ — Об’єднання українських товариств Латвії й Українського культурно-просвітнього товариства «Дніпро».

Світовий конґрес українців

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply